1. Dzisiaj (22 października), uroczystość odpustowa w naszej parafii, Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Leszek Dąbrowski, ekonom naszej Diecezji; następnie procesja z udziałem dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców do różańca. Odpust to darowanie kar za odpuszczone już grzechy, to radość z Bożego zbawienia czyli przemiany człowieka, wyrażonej w osobie św. Patrona.
2. W czwartek (26 X) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
3. W sobotę (28.X) uroczystość głównych patronów naszej diecezji Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w katedrze siedleckiej o godz. 12.00
4. Za tydzień: zbiórka do puszek na organizację Panamy – udział młodzieży. W nocy z soboty na niedzielę śpimy o godzinę dłużej.
5. Zbiórka młodzieży chętnej pomóc w zbiórce żywności w czwartek o godz. 17.00.
6. Wielkie Bóg zapłać za pomoc przy pracach ziemnych mężczyznom oraz panom Bujalskiemu i Radzikowskiemu za sprzęt. Od poniedziałku rozpoczynają się dalsze prace wewnątrz plebanii (tynkowanie pozostałej części). W kwestii kościoła zostały złożone dokumenty o zmianę zagospodarowania terenu aby budynek był właściwie ułożony.

  • Liczę, że znajdzie się ktoś, kto w zasadniczej części zafunduje Ojcu Świętemu pomnik na naszym placu, przypomnę, piękny, który nie został wpuszczony na Białoruś.

 

7. Przy wyjściu kartki wypominkowe do modlitwy za naszych zmarłych. Koniecznie proszę je wypełnić z dokładnym adresem (z numerem domu i mieszkania) oraz wspólnie z dziećmi i młodzieżą, aby i za nas kiedyś wypełniły. Od poniedziałku (23 X) rozpoczynamy podczas różańca czytanie kartek wypominkowych z ubiegłego roku wg programu wywieszonego na
8. Panie bibliotekarki ogłaszają konkurs stacjonarny na prace rysunkowe dla dzieci pod hasłem: „Jan Paweł II nasz patron w życiu mojej parafii” w dniu 28 X (sobota) o godz. 12.00 Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki – wypożyczenie nie spotykanej gdzie indziej literatury religijnej czy ciekawych artykułów oraz na pogawędkę przy herbatce – wtorek i piątek 15.30 – 18.00.
9. Nowy nr Echa Katolickiego a w nim:; Zachęcamy do czytania.
10. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Marian Soćko, l. 65 z ul. Kolejowej i śp. Danuta Szumiec, l. 66 z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.