1. Dzisiaj (22.VIII), XXI niedz. zw., .
 2. We wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w środę św. Małej Arabki, w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej – 7 rocznica powstania parafii – Msza Św. dziękczynna o godz. 18.00 i naboż przez przycz. św. Jana Pawła II; w czwartek także, o godz. 17.40 rozpocznie się w naszej kaplicy nowenna przez przyczynę bł. Sióstr Nazaretanek z Nowogródka: Marii Stelli i towarzyszek, męczennic, o życie chrześcijańskie rodzin oraz normalną naukę w szkole, pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00; w piątek (27.VIII) wspomn. św. Moniki; w sobotę św. Augustyna, bpa i dra Kościoła.
 3. Adoracja w środę przez cały dzień – zapraszamy.
 4. Za tydzień (29.VIII), XXII niedz. zw., Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30,  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00; po Mszach Świętych puszka na potrzebujących zbierana przez Caritas parafialną – wspieramy ponad 150 osób.
 5. Kancelaria w systemie wakacyjnym: poniedz. i wyjątkowo sobota – nieczynna, wt. Czw. pt. – 8.00-9.00.; śro. – 16.00-17.00.
 6. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 7. Serdecznie zapraszamy Siostry i Braci różańcowych na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej, dnia 28 sierpnia o godz. 8.15, cena 35 zł. Zapisy w zakrystii maksymalnie do środy, zaliczka 20 zł, ilość miejsc ograniczona.
 8. Zapowiedzi: Marcin Rafał Talacha, kaw. z ul. Kopciuszka, par. tut., i Kornelia Godziewska, panna ze Stoku Lackiego, par. Miłosierdzia Bożego, zapow. II; Marek Jarząb, kaw. par. tut., i Lidia Konopka, panna z par. Zbuczyn, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy nimi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 9. Echo Katolickie a w nim: Prace nad nową listą lektur szkolnych dobiegły końca – opinia czy to Syzyfowa praca; Przyszłość należy do miłości – o nauczaniu kard. Wyszyńskiego Zachęcamy do czytania.
 10. Marsz Pokutny Krucjaty za Ojczynę: 29 VIII, godz. 18.00 spod pomnika św. Jana Pawła II, a potem Msza Święta w katedrze o godz. 20.00.
 11. Mateusz Czubak, pomagający w naszej parafii, ze smutkiem zawiadamia, o śmierci swojej mamy Teresy. Zachęcam do udania się na uroczystości pogrzebowe, które odbędą się we wtorek (24 sierpnia) o godz. 11.00 Różaniec i 12.00 Msza Święta w par. św. Zygmunta w Łosicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.
 13. Zapraszamy za tydzień z racji 7 rocznicy powstania parafii i zakończenia wakacji na grill\ognisko rodzinne na godz. 19.00. W związku z tym prosimy kilka Pań o przygotowanie lekkich sałatek do kiełbaski, karkówki oraz chcemy się zorientować, kto wstępnie chciałby wziąć udział w tym spotkaniu.