1. Dzisiaj (22.V) VI niedz. Wielkan., po Mszach Świętych zbiórka do puszek na potrzebujących zbierana przez Caritas Parafialną. Po sumie Modlitwa różańcowa, zapraszamy wszystkie Koła Różańcowe w dniu beatyfikacji założycielki Żywego Różańca. Transmisja beatyfikacji TV Trwam w godz. 15.00-17.00. Rozdajemy bezpłatnie książeczkę nt modlitwy różańcowej i nowej błogosławionej. Uwaga kandydaci do bierzmowania  z klas 8 oraz ich rodzice: dnia 22 V godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie – obowiązkowo. Serdecznie zapraszamy dzisiaj (22.V) na koncert pieśni maryjnych, patriotycznych w wykonaniu znanych artystów Alicji Węgorzewskiej i Macieja Miecznikowskiego do naszej kaplicy o godz. 17.00 wstęp wolny. Zapraszamy z dziećmi.
 2. w poniedziałek wspomn. NMP Wspomożycielki Wiernych, Krąg Biblijny po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. we wtorek rozpocznie się, połączona z naboż. Majowym, parafialna i przed bierzmowaniem nowenna do Ducha Świętego.
 4. w środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. w czwartek wspomn. św. Filipa Nereusza, kapłana; Dzień Matki, W czwartek (26 II) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 6. w piątek św. Pawła VI, papieża.
 7. Za tydzień (29.V) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie wyjątkowo od godz. 20.00 do 21.00. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 8 po Mszy Świętej wieczornej. Zbiórka do puszek dla chorej na nowotwór Alicji, naszej parafianki, na obiecujące leczenie dnia 29 V po Mszach Świętych.
 8. Zachęcamy aby kobiety pielgrzymowały do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Matki mężne czy szalone? Spotkajmy się na modlitwie w niedzielę 29 maja o godz. 10.00”.
 9. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40). Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości.
 10. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 3-4 czerwca. Wyjazd godz. 6.00 piątek. Koszt przejazdu, noclegu w 2-osobowych pokojach oraz śniadania i obiadu – 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w czerwcu 25-26 VI o godz. 16.30.
 12. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek.
 13. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 12 VI.(Nikt nie jest z tego zwolniony).
 14. Zapowiedzi przedślubne: Borkowski Jarosław, kaw z par. Ducha Świętego i Natalia Gasiuk panna par. tut., zapow. II; Norbert Kowal, kawaler i Sandra Jagoda Guzek, panna, oboje par. św. Józefa w Siedlcach, zapow. II. Małgorzata Starzyńska, panna par. tut., i Przemysław Krasnodębski, kawaler z par. Żeliszew, zapow. II; Mateusz Pawluk, kaw. z par. tut., i Paula Żak, panna z par. Bożego Ciała w Siedlcach, zapow. II. Jacek Rytel, kaw. i Sylwia Olszewska , panna, oboje par. tut., zapow I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Kolejny Marsz Pokutny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę dnia 29 maja godz. 14.00, początek przy figurze św. Jana Pawła II.
 16. 29 maja po Mszy św. o godz. 18.00  w  Katedrze w Siedlcach odbędzie się koncert Chóru Miasta Siedlce podczas którego wybrzmi dzieło Jana Maklakiewicza „Msza Polska”. 
 17. Dyrektor Bursy św. Stanisława Kostki w Siedlcach, ks. Witold Juszczuk, informuje chłopców szkół średnich i studentów, którzy uczą się w Siedlcach, a mają utrudnione połączenie komunikacyjne lub nie chcą tracić czasu na dojazdy, o możliwości zamieszkania w Bursie. Bursa oferuje dogodne miejsce zamieszkania w centrum Siedlec, rodzinną i bezpieczną atmosferę, smaczne wyżywienie, szerokie możliwości rozwoju, a przede wszystkim chrześcijańskie i patriotyczne wychowanie. Zainteresowani znajdą więcej informacji i kontakt na stronie internetowej Bursy: bursa.siedlce.pl lub pod numerem telefonu 882 033 152. Serdecznie zapraszamy!
 18. W Echu katolickim: Oplotła świat różańcem. Dzisiaj w Lyonie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Pauliny Jariciot, założycielki kółek różańcowych; Sakramenty i posługa są własnością Kościoła. Komentarz wokół kontrowersyjnej sprawy ks. Galusa; Z nią niemożliwe staje się możliwe. O łaskach św. Rity. Zachęcamy do czytania.

 

 

 

 

 1. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Marianna Nowicka, l. 95, z ul. Bajkowej, śp. Marian Borkowski, l. 94 z os. Dreszera i śp. Zofia Kraushar, l. 81 także z os. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Wszystkim naszym Mamom oraz przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.