1. Dziś, niedziela, uroczystość Przenajświętszej Trójcy, zbiórka do puszek na Caritas; o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. W poniedziałek o 18.00 Msza Święta w intencji pracowników i uczniów Gimnazjum  nr 2 z racji święta patrona ks. Stanisława Brzóski,  zapraszamy. We wtorek przeżywamy wspomnienie  NMP Wspomożycielki Wiernych i drugą rocznicę ingresu Biskupa Siedleckiego; we wtorek próba scholii po Mszy Świętej wieczorowej; od wtorku rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Przez cały tydzień kandydaci uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 18.00, majowym, procesji i spotkaniu.
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Pańskiej- Boże Ciało. w tym dniu w uroczystej procesji wyjdziemy na ulice naszego osiedla, aby wyznać publicznie że Jezus jest obecny w naszym życiu a my jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem Ojcem. Naszym Panem i Przewodnikiem w drodze do Ojca jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami, chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem i Krwią Przenajświętszą.  Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, a następnie procesja do 4 ołtarzy, następnie Msza Święta po procesji czyli o. godz. 12.00 i o 18.00. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian a dzieci kl. III w strojach komunijnych. W związku z tym próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.30. Zapraszamy zarówno dziewczynki – mamy sporo kwiatków, jak i chłopców, szczególnie tych, co nie służą do Mszy Świętej do niesienia różańca. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku:  koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Parafia zapewnia plansze. Zachęcamy wszystkich parafian do pomocy w dekorowaniu ołtarzy, posprzątania ulic, wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi. Nie wstydźcie się swojej wiary, opowiedzcie się za Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem.
 4. W piątek po Mszy Świętej o 18.00 i procesji czuwanie przed ŚDM – zapraszamy
 5. 28 maja w kościele św. Jakuba Większego w Obrze, nasz parafianin, Maciej Drzewiczak, oblat, przyjmie święcenia prezbiteratu przez posługę bpa Grzegorza Balcerka. Prymicja 5 czerwca o godz. 12.00. Polecamy jego osobę i rodzinę Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi i Maryi Niepokalanej.
 6. Pragnę poinformować, ze nasza Schola parafialna dostała nagrodę specjalną ojca przeora Marka Moga, zaś Patrycja Czarnocka, która śpiewała w kategorii soliści, zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na krótki koncert naszej scholii w niedzielę 29 maja po Mszy Świętej o godz. 10.30.
 7. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar do kaplicy w postaci dwóch eleganckich ornatów za sumę 1100 zł. Zostały one poświęcone podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.
 8. Bóg zapłać za prace przy trawnikach osobom, które przychodziły do pracy ręcznych oraz za pracę koparką z ul. Jasnej. Zapraszam na wtorek od 9.00: 5 panów z ul. Południowej (rękawice, szpadle) oraz 5 pań z ul. Składowej i 5 pań z ul. Łukowskiej (rękawice, grabie, graczki).
 9. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego.
 10. Święte znaki po ul. Zielnej powędrują w następującej kolejności: ul. Podsekulska, Lawendowa, Stokrotki, Liliowa, Różana, Tulipanowa, a następnie Grabianowska od końca. Radnych proszę o zorganizowanie kolejności nawiedzenia domów.
 11. Przez całą oktawę Uroczystości będą trwały procesje. Zapraszamy do procesji dzieci, szczególnie dzieci rocznicowe w swoich odświętnych strojach, młodzież przed bierzmowaniem i wszystkich wiernych.
 12. 26 maja – Dzień Matki. Polecamy w tym dniu nasze matki pamięci modlitewnej. Zapraszamy wszystkie matki na mszę św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo Majowe, aby modlić się w ich intencjach.
 13. W dniach 24-26 czerwca odbędą się w WSD w Opolu Nowym rekolekcje rozpoznania powołania. Chętnych młodych mężczyzn (po maturze) zapraszam do poświęcenia czasu aby świadomie wybrać.
 14. Wspólnota Miłosierdzia Bożego przy kościele Garnizonowym organizuje pielgrzymkę do Torunia i Lichenia w dniach 23-24 czerwca. Koszt 80 zł plus koszty noclegu. Informacje u Pani Kościelnej w Garnizonie albo pod numerem: 554723864 ewent. 506 765 008
 15. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Wasilczuk, kaw. ul. Jasnej, par. tut i Joanna Kruk, panna z Czerniejewa, par. Skórzec, zap. III; Paweł Pułym, kaw. zam. ul. Południowa, par. tut., i Katarzyna Wójcik, panna zam. w Siedlcach, ul. Młynarska, par. św. Stanisława, zap. II; Damian Zabłocki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Hozera i Wioletta Wakuła, panna z Siedlec, ul. Składowej oboje par. tut., zap. II; Patryk Kargol, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Starowiejska, par. św. Stanisława i Anna Bobryk, panna z Grabianowa, ul. Cytrynowej, par. tut., zap. II, Michał Wojciechowski, kaw. zamw Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., i Magdalena Góral, panna zam. w Siedlcach, ul. Poznańska, par. Męczenników Podlaskich, zap.II; Wojciech Stańczyk zam. ul. Dreszera, par. tut., i Agnieszka Stańczyk, zamieszkała ul. Dreszera, par. tut., cywilnie związani, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.