1. Dzisiaj (22.IV), Poniedziałek Oktawy Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na szkoły katolickie w tym KUL.
 2. W liturgii do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy, mająca charakter uroczystości, stąd znosi wstrzemięźliwość piątkową. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i w czwartek o godz. 17.40, od jutra po Mszach Świętych o godz. 18.00.
 3. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek (25 IV) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową. Także czwartek Msze święte z racji imienin księdza Proboszcza o godz. 18.00. Wszytskich solenizantów, obchodzących urodziny i rocznice w tym czasie otaczamy modlitwą.
 5. Za tydzień: Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, taca na Caritas Diecezjalną, o godz. 15.00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, do godz. 16.00 można będzie modlić się podczas Godziny Miłosierdzia. Dzieci na 10.30 niech przyniosą pozostałe puszki i skarbonki z jałmużny wielkopostnej, dzień modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach i jutrznia o godz. 8.40; o godz. 19.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Dziękuję Paniom, które myły okna w kaplicy i sprzątały część duszpasterską. Było ich nieiwle, tym większe Bóg załać. Bóg zapłać, Księżom Mariuszowi i Przemysławowi, paniom Marioli i Ani, Eli p. Kościelnemu, P. Januszowi za przygotowanie dekoracji i liturgii; P. Organiście chórowi i scholi, scholii młodzieżowej, lektorom za czytanie i śpiewy podczas Triduum Sacrum, ministrantom za oprawę liturgiczną strażakom, kolejarzom, służbie więziennej i harcerkom za wartę przy Grobie Pańskim, Kołom Różańcowym, dzieciom i wszystkim za zorganizowanie procesji rezurekcyjnej, Bóg zapłać też za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego podczas drogi krzyżowej w wysokości 1650 zł.
 7. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00.
 8. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o egzaminie, próbach i sprzątaniu kościoła na stronie internetowej i profilu facebookowym parafii.
 9. Wyjeżdżających do Lichenia i Kalisza proszę o pobranie informacji z zakrystii i zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19.00..
 10. W sobotę proboszcz Parafii Katedralnej zaprasza na obchody 100-lecia powstania Niepokalanego Poczęcia NMP, centralna Msza Święta o godz. 12.00; jubileuszowy Koncert organowy o godz. 19.00. Jeśli ktoś nie gustuje w muzyce poważnej, także o godz. 19.00 w Muzeum regionalnym w Siedlcach wystąpi p. Marcin Styczeń z koncertem promującym najnowszą płytę.
 11. Księża wikariusze zapraszają na pielgrzymkę śladami filmu u Pana Boga za piecem. Odwiedzimy miejsca, w których kręcono ten kultowy film, które zarazem są ważnymi ośrodkami kultu religijnego. Odwiedzimy Sokółkę, Tykocin, Supraśl (w tym muzeum ikon) oraz Świętą Wodę i Królowy Most. Termin: 10-12 maja, koszt 350 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Andrzej Mazur, kaw. ul. Południowej, par. tut., i Izabela Kuniewicz, panna z par. Sławatycze, zap III; Maciej Staręga, kaw. z ul. Żwirowej, par. tut., i Monika Hojnisz, panna z par. św. Floriana z Chorzowa, zap. II; Agnieszka Biernacka, panna z ul. Smoczej, par. tut., i Hubert Jakub Fic, kaw. z par. Mokobody, zap. I.
 13. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: Jak przeżywać tajemnicę Zmartwychwstania; o najnowszych odkryciach dotyczących Całunu Turyńskiego; o ks. Siwcu, który 18 lat pracował w Zambii i kolejne tyle na Ukrainie Zachęcamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Marcin Zbieć, l. 39, z ul. Hozera; pg. W środę o godz. 13.00. Wszystkim, którzy zginęli na Sri Lance Wieczny odpoczynek.