1. Dzisiaj, (22.03), IV niedz Wielkiego Postu tzw. Laetare; odwołane katechezy małżeńskie.
 2. Msza Święta przez przyczynę św. Rocha, patrona od zarazy, we wtorek o godz. 18.00.
 3. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP, Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 Podczas Mszy wieczorowej Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Kto nie będzie mógł być w kościele, odczyta go przy zapalonej świecy w domu.
 4. Zwiastowanie to także rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zachęcamy do podjęcia się tego tak ważnego dzieła 9-miesiecznej modlitwy aby uratować życie jednego dziecka. Proszę aby osoby zainteresowane, albo chcące poznać tę formę wzięły materiały z tacy przy wyjściu (ulotkę, 10-tygodniowego Jasia oraz modlitwę z odznaką stópek) i po prostu rozpoczęły 25 marca tę formę wsparcia życia.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie transmitowane o godz. 19.00 na parafialnym profilu FB, podobnie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00, i także, jeśli warunki techniczne pozwolą, codzienne Msze Święte o godz. 18.00 oraz Msza Święta w niedzielę o godz. 12.00.
 6. W tym tygodniu miały odbyć się rekolekcje, jako spotkania w kościele są odwołane, niemniej nasz rekolekcjonista nagrał je w formie wideo, dlatego będziemy mogli obejrzeć je codziennie na FB oraz stronie parafialnej. Adres: http://sanktuariummaryjne.pl/gietrzwaldzkie-rekolekcje-w-kwarantannie-ta-choroba-zmierza-ku-zyciu   (Zaczynamy od czwartku 26.III) Propozycja dla bardziej zaawansowanych: https://www.cfd.sds.pl/index.php?d=more,3189,131 oraz dla młodzieży: https://www.facebook.com/MlodziWarmii/ od 23 do 25 marca. Prosimy tylko o spowiedź wcześniej, w tym tygodniu obowiązują następujące godziny otwarcia naszej kaplicy: Kaplica będzie otwarta cały dzień tzn. od 6.30 do 19.00 (włącznie z Mszami Świętymi) oprócz sobót. Będzie się w nim odbywała Adoracja Najświętszego Sakramentu (W soboty kaplica będzie czynna od godz. 11.00 do 19.00), (korzystamy z własnych książeczek do nabożeństwa). Godziny spowiedzi 6.45-7.00, 15.00-16.00; 17.30-18.00. Zachęcamy do wielkopostnego nawrócenia do Boga Trójjedynego i oczyszczenia sumień.
 7. Jeśli chodzi o Msze Święte: proszę zapoznać się ze zmianami godzin w terminach 27-28 III, oraz prosimy o wyrozumiałość, gdyż niektóre intencje, ponieważ ksiądz kanonik nie może przyjeżdżać do nas przez pewien czas z racji wieku,  będą sprawowane przez niego w Domu Emerytów a u nas czytane jako „poza parafią”.
 8. Moi Drodzy, dobrze byłoby przyjmować, tak jak normalnie, Komunię Świętą. Można ją przyjąć podczas każdej Mszy Świętej oraz dodatkowo o godz. 15.00 i 16.00. Ci którzy mogą przybyć do kaplicy poza niedzielą aby przyjąć Pana Jezusa, są gorąco zachęcani. Po raz pierwszy w ciągu dnia możemy przyjąć Pana Jezusa w dowolnym momencie, jeśli mamy okazję po raz drugi, wtedy musi być to podczas pełnej Mszy Świętej.
 9. I Komunia: na chwilę obecną terminu nie zmieniamy (3 V) i czekamy na rozwój sytuacji. Zapraszamy rodziców do dołączenia na grupę na FB lub zaglądanie na stronę www tam będą podawana bieżące informacje.
 10. Kancelaria nieczynna w piątki przez cały Wielki Post.
 11. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 2260 zł oraz za podarowane kuchenki mikrofalowe (nie dla przygotowywania jedzenia).
 12. Baranki Wielkanocne z czekolady na cele charytatywne Caritas w cenie 5 zł przy wyjściu.
 13. Moi drodzy na ile się da prowadźmy jak najbardziej normalne życie, pracujmy, uczmy się, módlmy się, regulujmy swoje zobowiązania. Ważne jest podtrzymanie życia gospodarczego i organizacyjnego społeczeństwa. Pilnujmy w tym tygodniu jak najmniejszej ilości koniecznych spotkań, a w wolnej chwili zapraszamy do kaplicy.
 14. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, mniejsza ilość a w nim: O inwazji szczurów, Historii soborów powszechnych i wzmocnieniu Organizmu. Zachęcamy do czytania, także wersji on-line.