1. Dzisiaj: (22 .I.2023) gościmy przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie, który zaznajomi nas z bieżącą ofertą programową nie tylko Radia, ale także całego Informacyjnego Centrum Radiowego, oraz zbierze ofiary na tacę na jego funkcjonowanie. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia z racji ich święta w ubiegłym tygodniu oraz życzymy sił do przekazywania tradycji wiary i historii.
 2. W poniedziałek (23.I) odpust w Pratulinie, z racji wspomnienia bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męczenników, we wtorek (24.I) wspomn. św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła; w środę (25.I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek (26.I) św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę (28.I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła,
 3. Dzisiaj kończy się nowenna przez wstawiennictwo bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męczenników z Pratulina – modlimy się o pokój, jedność chrześcijaństwa, przekaz wiary młodemu pokoleniu. w niedziele po Mszy o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek, po wieczorowej Mszy Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. Za tydzień: (29 .I.2023) IV niedziela zwykła. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy.
 6. Kancelaria: wraca do porządku zwykłego, czyli wt-pt po południu, w sobotę rano.
 7. Uwaga dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej: zapraszamy was z rodzicami na spotkanie dnia 29 I o godz. 12.00.
 8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie nas w Waszych domach i za złożone ofiary. Wstępnie mogę powiedzieć że były one najwyższe z dotychczasowych. Wnioski pokolędowe przekażę w niedługim czasie.
 9. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 28 i 29 stycznia o godz. 17.00. Przypominamy, że chrzty w Wielkim Poście się nie odbywają.
 10. Kierujemy propozycję zarówno do odbywających formację w różnych grupach jak też chcących ożywić swoją wiarę: Seminarium wiary rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 30.03 przez kolejne czwartki – Msza o godz. 18.00 i spotkanie.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma ok. 7500 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 • W Echu Katolickim: Sylwetki Unitów prześladowanych za wiarę i odznaczonych przez Papieża; Ateizm jako dziecko nieczystego sumienia, grzechu a nie rozumu. W tekście Paralitycy; jak właściwie leczyć grypę. Zachęcamy do czytania.
 • Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Helena Brzozowska, l. 90 z ul. Gen. Dreszera. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 • Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.