1. Dzisiaj (22 I ) przeżywamy 3 niedzielę zwykłą, po Mszy Świętej o godz. 10.30 koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii. Służbę Porządkową proszę o zorganizowanie wyjazdu po koncercie.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy, Męczenników z Pratulina; w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek Bł. Jerzego Matulewicza, bpa; w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana, dra Kościoła. Trwajmy w śpiewaniu kolęd do 2 lutego.
 3. W poniedziałek (23 I ) po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00 wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek (26 I) po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji wszystkich próśb i podziękowań oraz uczestników nabożeństwa będzie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także drogą elektroniczną.
 5. Zakończył się wizyta kolędowa. Bóg zapłać rodzinom, które nas przyjęły za życzliwość, za wszelką gościnność. Podsumowanie kolędy w połowie lutego.
 6. Za tydzień (29 I ) będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie, którzy będą się z nami modlić w intencji mediów katolickich, zbiorą ofiary na tacę, oraz przywiozą kramik z wartościowymi książkami. Modlimy się także za chorych na trąd. Po wieczorowej Mszy Świętej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. Dorosłych zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru 1 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00
 8. Dziękuję tym rodzinom, które przyjęły MB i św. Jana Pawła II. Msza Święta za mieszkańców ul. Jordana z racji Nawiedzenia odprawiona będzie dnia 25 I o godz. 18.00. W tym tygodniu Święte znaki przejdą z ul Bajkowej na Miłą, a potem na Żwirową od końca. Drugi zestaw przechodzi z ul. Korczaka na Czerwonego Kapturka.
 9. W krótkim czasie pojawią się 2 miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych po zachodniej stronie kaplicy. Będą oznaczone tabliczkami a stawiać będą mogli tam pojazdy niepełnosprawni, którzy mają odpowiednie uprawnienia miejskie. Stawiających czasem samochody na noc na parkingu kościelnym proszę, aby nie stały one w niedzielę w ciągu dnia.
 10. Kolejne spotkanie dla młodzieży w ramach cyklu „WWW – wiara, wolność, wspólnota” odbędzie się w dzisiaj (22 stycznia) w Siedlcach. W programie organizatorzy zaplanowali  koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej parafii Katedralnej, kolędy świata w wykonaniu młodzieży z Katedralnej wspólnoty „Nie śpijcie! Nie!” , jasełkową pantomimę oraz  konferencję ks. Mariana Zaniewicza. Początek o godz. 18:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach
 11. Trwa nowenna przez wstawiennictwo Bł. Męczenników Podlaskich. Zachęcam do prywatnego udania się do Pratulina w dniu odpustu tj. w poniedziałek (23 I) o godz. 12.00 lub na odpust do par. Męczenników Podlaskich w poniedziałek na godz. 18.00. Ponieważ rozpoczęła się już budowa Domu Pielgrzyma w Pratulinie, możemy wesprzeć tę inicjatywę, z której skorzystamy, poprzez nabycie cegiełek w zakrystii.
 12. Na stronie o rekolekcjach dla małżonków w Siedlanowie, Pielgrzymka do Medjugorie, 13-20 lutego (na miejscu jest dosyć ciepło), 400 zł + 100 Euro, Informacje tablica ogłoszeń. (Kamil Perka tel. 502131553)
 13. Zapowiedzi przedślubne: Damian Godlewski, kaw. i Natalia Czmoch, panna oboje zamieszkali w Siedlcach, na os. Dreszera, par. tut. zap. III; Jarosław Bobryk, kaw. zam. Grabianów, ul. Kokosowa i Karolina Ługowska, panna, zam. os. Dreszera, oboje par. tut. zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. o świadectwie Unitów oraz o przesłaniu, które z niego płynie, o formacji rodzin, początek przemiany – nawrócenia, o prawdziwym dziennikarstwie.
 15. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Mieczysław Foryszewski, l. 86 z ul. Grabianowskiej, śp. Marian Piekarski, l. 65, z ul. Bajkowej. Pogrzeb śp. Mariana w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec dzisiaj po wieczorowej Mszy Świętej, oraz śp. Anastazja Jastrzębska, l. 86 z ul. Żwirowej. Różaniec za zmarłą odbędzie się w poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej a pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.