1. Dzisiaj (21 XI), Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; taca na Caritas Diecezjalną a po Mszach Świętych zaś puszka na Kościoły prześladowane.
 2. A) W poniedziałek (22.XI) wspomn. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Krąg Biblijny po Mszy o godz. 18.00; Na Mszę wieczorną w ich intencji zapraszamy chóry, scholę, śpiewających.
 3. B) w środę (24.XI) św. męcz. Andrzeja Dung-lac, kapłana i towarzyszy, nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Adoracja w środę jest odwołana.
 4. C) w czwartek (25.XI) św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennic, patronki kolejarzy. po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. D) w piątek o godz. 19.00 zapraszamy ponownie, ale już wszystkich Radnych Duszpasterskich, na celebrację synodalną w kaplicy.
 6. Za tydzień (28.XII) pierwsza niedziela adwentu. Poświęcenie opłatków, które w tym roku także można będzie otrzymać w kaplicy, zakrystii i kancelarii. Ostatnia niedz. miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, W naszej parafii jest odprawianych 22 Msze Święte za zmarłych polecanych w wypominkach, zaś w niedzielę przed każdą Mszą Świętą czytane są wypominki. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Ponieważ popularne Andrzejki wypadają już w Adwencie, proponuję wszelkie imprezy urządzić przed 28 XI.
 7. 28 XI Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz ubogich zbierana przez Caritas Parafialną. Nasza Caritas przekazała produkty żywnościowe na sumę pond 5 tyś zł., które zdobyła, Wojsku i służbom broniącym granic oraz na rzecz uchodźców przebywających na terenie Polski. Dzieci na godz. 10.30 otrzymają specjalne Kalendarze Adwentowe (słodkie).
 8. Spotkanie Komunijne dla dzieci z klas 3 SP dnia 28 XI (niedziela) Msza Święta o godz. 12.00 a następnie część formacyjna.
 9. W tym tygodniu rozpocznie się malowanie wnętrza kaplicy, po 6 latach funkcjonowania.
 10. Trwa nawiedzenie rodzin przez obraz MB Różańcowej na ul. Stokrotki i kolejno ul. Liliowej, Lawendowej, Różanej i Tulipanowej. Po połowie grudnia rozpocznie się ono na osiedlu Rakowiecka. Dziękuję rodzinom, które przyjęły Matkę Bożą.
 11. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 5 do 7 XII, poprowadzi je ks. Piotr Dąbrowski, michalita.
 12. Przypominamy, że przez listopad w ilości 8 razy można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 13. Rekolekcje w Niepokalanowie od 3 do 5 XII organizuje Apostolat Złota Różą. Zapisy w zakrystii do 22 XI, prowadzi ks. Grzegorz Koc.
 14. Echo Katolickie a w nim: dlaczego świat boi się uznania Chrystusa Królem? Wspomnienie o zamordowanym kapłanie o Maksymilianie, O mocy Komunii Świętej w czasie choroby i godzinie śmierci. Zachęcamy do czytania.
 15. Zachęta: do filmu „Nędzarz i Madame” o bracie Albercie Chmielowskim w Nove Kino Siedlce; dla melomanów: dni muzyki Kościelnej – plakat w gablocie; tam też o Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę.
 16. Informacja o badaniach USG, z funkcją Dopplera, przepływów szyjnych, kończyn dolnych, Tarczycy, stawów i inne, w dniu 24 XI, informacja na tablicy ogłoszeń.
 17. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Alina Kielak, l. 75, z ul. Południowej; śp. Stefan Krzyżanowski, l. 70, z os. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 18. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, kolejarzom niech Bóg błogosławi.