1. Dzisiaj (21.VIII) XXI niedz. zw., gościmy w naszej parafii zespół śpiewaczy TaRuta  z Tarnopola w Ukrainie, który oprawia muzycznie Msze Święte i zaprasza nas na mini-koncert po Mszach Świętych. Zapraszają nas na swoje stoisko z pamiątkami oraz zbiorą ofiary do puszek na dom dziecka w tym mieście, gdzie przebywają dzieci z całej Ukrainy.
 2. W poniedziałek (22 VIII) NMP Królowej, dzień patronalny oddających się Maryi w niewolę, akty odnowienia po Mszach Świętych. W środę (24.VIII) święto. św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek (26.VIII) Uroczystość NMP Częstochowskiej, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00 w intencji dziękczynnej 8 rocznicy powstania parafii oraz budowy nowego kościoła, gdzie na dniach oczekujemy na wydanie ostatecznego pozwolenia. Początek nowenny do Sióstr Męczenniczek z Nowogródka, których relikwie posiadamy w naszej parafii, w intencji o życie chrześcijańskie rodzin; w sobotę (27 VIII) św. Moniki.
 3. W czwartek (25 VIII) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 4. Za tydzień (28.VIII), Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Po Mszy wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy na Kino Plenerowe, w ogrodzie kinowym na Film Rodzinny – „Mam przyjaciół w niebie”. Wstęp wolny. Nie będzie comiesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, i piątek pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00. W sobotę przeniesiona na godz. 19.00-20.00
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera bilety wstępu. Zapisy w zakrystii. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX Prostyń, Zuzela, Andrzejewo, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawa.; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 7. Tylko do wtorku trwają zapisy na pielgrzymkę wspólnoty Żywego Różańca i chętnych do Leśnej Podlaskiej dnia 27 sierpnia 2022r. Konferencję na temat „Rozwój duchowy a różaniec”. wygłosi ks Teodor Sawielewicz z diecezji wrocławskiej, twórca portalu „Teobańkologia”. Wyjazd o godz. 8.00 – powrót przed 17.00. Cena 45 zł.
 8. Najbliższe katechezy dla rodziców i chrzestnych będą miały miejsce w naszej parafii dn. 3 września o godz. 19.00 i 4 września o godz. 16.30.
 9. W Echu katolickim: 20 lat temu Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, co to znaczy dla nas? Rodzice z bólem serca patrzą na dzieci, które zgubiły drogę do Kościoła – czego uczy św. Monika? Zachęcamy do czytania.
 10. Msza Święta za mieszkańców ul. Miłej oraz ich rodziny z okazji nawiedzenia obrazu MB Różańcowej dn. 31 VIII godz. 18.00
 11. Dreszera będzie miało swoją kapliczkę MB Kodeńskiej, która też jest patronką 18 dywizji. Przedstawiciele dziej udają się do Kodnia, będzie można włączyć się w jej powstanie drobną ofiarą, informacje za tydzień.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Hapunowicz, kaw. z par. tut., ul. Lawendowa i Malwina Skwierczyńska, panna, z par. Suchożebry, zapow. III; Łukasz Jóźwiak, kaw. z ul. Gąski Balbinki par. tutejszej i Anna Dziewulska, panna z Dąbrówki Stany, par. Skórzec zapow. III. Adrian Chybowski, kaw. i Anna Jastrzębska, panna, oboje z ul. Morelowej par. tut., zapow. III; Krzysztof Arkadiusz Włodarczyk, kaw. z Warszawy, par. Św. Szczepana i Iwona Wiktoria Niedziółka, panna z ul. Kokosowej par. tut., zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Andrzej Thel z ul. Ślepej. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 14. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.