1. Dzisiaj: ((21.V): Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; Rocznica I Komunii świętej o godz. 12.00.
  1. W Poniedziałek Krąg Biblijny po Mszy Św. i nabożeństwie a przede Mszą na godz. 17.20 zapraszam szczególnie młode małżonki na modlitwę różańcową przez wstawiennictwo św. Rity przed jej relikwiami. Poprowadzi ją koło Różańcowe pod jej patronatem.
  2. W środę wspomn. NMP Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo dla noszących szkaplerz i chętnych połączone z naboż. Majowym; 9 rocznica ingresu bpa Kazimierza do katedry siedleckiej;
  3. W piątek św. Filipa Nereusza, kapłana
  4. W sobotę św. Pawła VI, papieża, który był kanonizowany z Janem Pawłem II.
  5. Za tydzień (28.V): Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; Sakramentu Bierzmowania ok. 70 kandydatom udzieli ks. bp Henryk Tomasik o godz. 12.00. Spowiedź kandydatów i ich rodzin w sobotę o godz. 9.30.
 2. Od godz. 19.00 do 21.00 odbędzie się czuwanie adoracyjne, połączone z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W niedzielę 28 maja Po wszystkich Mszach odbędzie się akcja rejestracji gotowych wspomóc innych przez oddanie szpiku kostnego (pobierane z miednicy) Potencjalnym dawcą szpiku może zostać osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, która jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna. Będzie to połączone ze zbiórką do puszek na leczenie Mateusza z katedry który zapadł na białaczkę i wymaga przeszczepu.
 4. Trwają nabożeństwa majowe, które będą odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości. Upraszam rodziców, aby śpiewali lub odmawiali z dziećmi litanię w domu oraz przy kapliczkach. W niedziele odbywają się one przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 5. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 27 i 28 maja. W sobotę o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Wystarczy przyjść.
 6. Proszę aby w niedziele 21 V i 28 V na Mszę o godz. 12.00 przybyli tylko zainteresowani sakramentami (Rocznica Komunii i Bierzmowanie). Stałych uczestników Mszy o 12,00 proszę o wybranie innych godzin.
 7. Otwarcie muralu historyczno-patriotycznego odbędzie się dnia 22 maja o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 5. Zaproszeni są sąsiedzi, szczególnie z osiedla Dreszera.
 8. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie, zgłoszenia w zakrystii. Rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Tomasz Gójski, kaw, zam. ul. Śmiała, par. tut., i Kinga Więsak, pann zam. ul. Lotników, par. Bożego Ciała w Siedlcach zapow. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 10. Na tablicy ogłoszeń: A) Pielgrzymka kobiet do Pratulina (wyjazd z katedry);
 11. W Echu Katolickim: O prawdziwym życiu św. Franciszka; Otwarte na życie – artykuł o przekazie gościa Pielgrzymki Kobiet do Pratulina Beacie Mądrej. Zachęcamy do czytania.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi. Bp Oder, o św. Janie Pawle II: Chciałbym, aby patrząc na przykład tego życia kapłańskiego, chrześcijańskiego, w sercu każdego z nas zapłonęło pragnienie oglądania Boga, kontemplowania Jego oblicza zarówno w Eucharystii, jak i w tym ostatecznym spotkaniu. On mówił, że każde urodziny są dla chrześcijanina, dla Niego, kolejnym krokiem w drodze ku niebu. Jestem o rok młodszy do nieba.
 13. Pamiętamy także o maturzystach oraz szczególnie o ośmioklasistach z racji egzaminów. Ich zachęcamy, aby byli podczas egzaminów w stanie łaski uświęcającej.