1. Dzisiaj (21 maja) przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy, po Mszach świętych puszka na Caritas na organizację wypoczynku wakacyjnego dzieci.
 2. W poniedziałek wspomn. św. Rity z Cascia (czyt: Kaszja), zakonnicy, w środę wspomn. NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomn. św. Filipa Nereusza, kapłana i rozpoczęcie Nowenny przed Urocz. Zesłania Ducha Świętego – jednocześnie jest to nowenna przed sakramentem bierzmowania – obowiązkowa dla kandydatów. Po nowennie spotkanie organizacyjne z rodzicami  i kandydatami.
 3. W poniedziałek z racji wspomn. św. Rity zapraszamy na godz. 17.30 członkinie Koła Różańcowego Matek za Dzieci, i wszystkie matki modlące się za dzieci w trudnych sytuacjach, a także żony modlące się za mężów w trudnych i niebezpiecznych dla nich sytuacjach. Na spotkanie modlitewne przynosimy ze sobą po czerwonej róży róży, na zakończenie przewidziano ucałowanie relikwii Świętej. Po Mszy Świętej wieczorowej Krąg Biblijny
 4. We wtorek o godz. 8.30 Msza Święta w intencji Społeczności Publicznego Gimnazjum nr 6 z racji dnia Patrona, ks. Stanisława Brzóski.
 5. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczorowej poświęcenie pól. Proszę radnych o przygotowanie trasy i miejsc ołtarzy (plansze do pobrania z plebanii) na trasie: ul, Rakowiecka (I ołtarz u P. Szkopów), Grabianowska, Zielna (II ołtarz u p. Drzewiczakowej); Ganiewskiego, (III ołtarz u P. Kowalczyków) i Południowa (IV ołtarz o P. Plichtów). Zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i działkowiczów oraz rzemieślników. Porządkową Służbę Kościelną proszę o zabezpieczenie przemarszu.
 7. W czwartek udamy się z wizytą do chorych od godz. 8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących, aby Ciało Chrystusa i Sakrament Namaszczenia były wzmocnieniem ich sił.
 8. Niedziela przyszła to urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy Świętej o godz. 10.30 krótki koncert pieśni Maryjnej w wykonaniu naszej scholii. Będziemy mogli wesprzeć jej działanie dobrowolną ofiarą. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy III pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę odbędzie się w 28 maja, po Mszy Świętej o godz. 16.00 w par. Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych i nowych pielgrzymów.; Otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej kaplicy
 9. Nabożeństwa majowe są sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej, czyli ok. godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedzielę nabożeństwo o godz. 17.40 a dla chętnych w niedzielę przy kapliczce na ul. Bajkowej, o godz. 19.00.
 10. Przyjmujemy płatki kwiatków, które można zanieść pod adres ul. Smocza 11
 11. Planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w 2018 r. w terminie 16-23 stycznia. Cena 2000 PLN (przy 45 osobach) plus 450 USD. Bez dopłat. Odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej, hotele 3-gwiazdkowe, pokoje 2- osobowe, konieczny paszport, Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Karol Krzysztoszek, kaw. zam. w Białobrzegach, par. św. Tójcy i Marta Grochowska, panna zam. w Siedlcach ul Korczaka, par. tut. zap. II; Jarosław Stosio, kaw. zam. ul. Unitów Podlaskich, par. św. Teresy i Ewelina Narojek, panna zam. w Siedlcach, ul. Bajkowej, par. tut., zap. II; Grzegorz Kruk, kaw. zam. w Rykach, ul. gen Sikorskiego, par. Ryki i Katarzyna Drygiel, panna zam. w Siedlcach ul. Ganiewskiego par. tut, zap. II; Adrian Kolo, kaw. zam. w Siedlcach ul. Kolejowej, par. Ducha Świętego i Justyna Frejman, panna. Zam. w Siedlcach ul. Zbrojnej par. tut, zap. II; Michał Grzegorz Piekart, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Kokosowa, par. tut. i Agnieszka Olewińska, panna zam. w Siedlcach, ul. Ogińskich par. św. Stanisława, zap. I; Andrzej Kazbieruk kaw. zam. Folwarki, par. Gołąb (arch. Lubelska) i Martyna Leonik, panna zam. w Siedlcach ul. Żwirowa, par. tut. zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” Zachęcamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Tadeusz Kruk, l. 71 śp. Andrzej Kurpiński, l. 56 obydwaj z osiedla Dreszera oraz śp. Stanisław Dołęga, l. 79 z ul. Miłej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.