1. Dzisiaj (21.II) I niedziela Wielkiego Postu; także niedziela radiowa – wesprzyjmy ofiarą na tacę oraz zakupem pozycji książkowych naszą regionalną i diecezjalną rozgłośnię Katolickie Radio Podlasie – z której pracy jako parafia także korzystamy.
 2. Dzisiaj zakończenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w intencji osób mających problemy oraz modlitwy i postu w tych intencjach przez cały Wielki Post. Dzisiaj ksiądz biskup Kazimierz kieruje do nas list a w nim następujące słowa: „Bracia i Siostry! Myślę, że dzisiaj powinniśmy z wielką miłością patrzeć na Kościół, który jest nową arką. Każdy, kto do niej wejdzie przez wiarę i przyjęty sakrament chrztu świętego znajdzie wszelkie pomoce do tego, aby móc zostać uratowanym przez Jezusa Chrystusa. Wejście do arki, wstąpienie do Kościoła i trwanie w nim, nie dokonuje się bez trudności. Wierni, którzy do Kościoła już należą i ci którzy pragną wejść do niego przygotowując się do przyjęcia chrztu świętego, bardzo często poddawani są krytyce, ośmieszeniu, podobnie jak niegdyś Noe. Co więcej, proponuje się dzisiaj katolikom wypisywanie się z Kościoła jako wyraz sprzeciwu wobec Boga i wartości, które głosi Kościół. … Wobec powyższych sytuacji zwracam się z wielką prośbą do księży, katechetów i do rodziców o zwiększenie zainteresowania przygotowaniem dzieci i młodzieży do przyjmowania sakramentów Pierwszej Komunii św., spowiedzi i bierzmowania. … Rozpoczynając Wielki Post stajemy wobec nowej szansy odnowienia naszego życia religijnego. Zachęcam was, Drodzy Diecezjalnie, abyście – przy zachowaniu środków ostrożności ze względu na trwającą pandemię – z większym niż dotychczas zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie do Świąt Wielkanocnych”.
 3. W poniedziałek przeżywamy święto katedry św. Piotra Apostoła.
 4. W czwartek (25 II) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. Za tydzień II niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach świętych puszka na ubogich zbierana przez Caritas Parafialną. Stała puszka na ofiary na ubogich znajduje się przy drzwiach północnych kaplicy.
 6. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.
 7. W czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje również powstrzymywanie się od udziału w zabawach. Wierni zachęcani są do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie i karmienie się Słowem Bożym oraz Eucharystią.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 19-21 marca.
 9. Po Mszy przed kaplicą możemy nabyć od ministrantów Zdrapkę Wielkopostną w cenie 5zł. Zachęcamy do podjęcia tego wysiłku. Może to dobry pomysł na postanowienie Wielkopostne.
 10. Kancelaria nieczynna w poniedziałki oraz przez cały Wielki Post w piątki.
 11. Katechezy przedmałżeńskie, rozpoczęcie dzisiaj (21 II) o godz. 16.30 na salkach. Kolejne w sobotę i niedzielę zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Przemysławem.
 12. Jeszcze raz Bóg zapłać tym, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w kolędowym błogosławieństwie i za złożone ofiary: ponad 513 rodzin (30% parafii) zaangażowało się i było obecnych a suma ofiar wyniosła 80260 zł oraz 8150 przez przelewy w czasie kolędowym, co daje razem 88410 zł, (ok. 60% normalnych ofiar z kolędy). Bóg zapłać za co najmniej podwójne ofiary.
 13. Wyjazd na Kongres Różańcowy do Gończyc dla członków Róż Różańcowych dnia 6 marca. Zachęcamy, aby zapisywać się u zelatorów.
 14. Matka Boża w wizerunku Różańcowym odwiedzi mieszkańców następujących ulic według kolejności: Korczaka od 21 II – odbiór podczas Eucharystii o godz. 12.00, następnie Porazińskiej, Januszewskiej, Jordana, Wiejskiej, Krakówki i Morcinka. Proszę radnych o kontakt ze mną i organizację nawiedzenia.
 15. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: O nowościach w edukacji; Pokuta to lekarstwo dla duszy – jak ją dawkować? Jak pobożnie przyjmować Komunię Świętą. Zapraszamy do nabycia.