1. Dzisiaj, (20.XI), urocz. Jezusa Chrystusa, króla Wszechświata, kończąca rok kościelny; Zachęcam do odmówienia w domu z całą rodziną specjalnej modlitwy i aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana z naszej strony internetowej z zakładki modlitwy. Msza Święta za zmarłych pracowników Służby Zdrowia – par. Ducha Świętego, dzisiaj (20.XI) godz. 16.00.
 2. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 18.45;
 3. A) We wtorek (22.XI) wspomn. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Na Mszę wieczorną w ich intencji zapraszamy chóry, scholę, śpiewających. W środę nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00
 4. B) w czwartek (24.XI) św. męcz. Andrzeja Dung-lac, kapłana i towarzyszy, po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. C) w piątek (25.XI) św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennic, patronki kolejarzy.
 6. Za tydzień (27.XI), pierwsza niedziela adwentu. Poświęcenie opłatków, Ostatnia niedz. miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, przed każdą Mszą Świętą czytane są wypominki. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Ponieważ popularne Andrzejki wypadają już w Adwencie, proponuję wszelkie imprezy urządzić przed 27 XI.
 7. Pismo od Przewodniczącego Episkopatu. (…) Po: Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Rady Stałej Episkopatu na naszej stronie internetowej.
 8. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 5 do 7 XII, poprowadzi je ks. Jakub Kozak.
 9. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Prorok”
 10. Echo Katolickie a w nim: Na czym polega królowanie Jezusa Chrystusa? I co w praktyce oznacza oddanie się pod Jego panowanie? Nie wszystko w Kościele jest dozwolone. Jakie pieśni i muzykę można wykonywać podczas Mszy św., ślubów, pogrzebów? Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci? Czy zabierać je na pogrzeby? O dylematach rodziców i mądrym przeżywaniu żałoby. Zachęcamy do czytania.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Wojciech Sobiczewski, l. 75 z ul. Wiejskiej. Pogrzeb najprawdopodobniej w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, kolejarzom niech Bóg błogosławi.