1. Dzisiaj (20 sierpnia) przeżywamy 20 niedzielę zwykłą
 2. W poniedziałek (21 VIII) przeżywamy wspomn. św. Piusa X, papieża; we wtorek (22 VIII) wspomn. NMP Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę urocz. NMP Częstochowskiej, 3 rocznica powstania naszej parafii, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
 3. Za tydzień (27.08) przed kościołem zbierane będą ofiary na poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic w Polsce; po Mszy Świętej wieczorowej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
 4. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. W kancelarii i zakrystii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 5. Bóg zapłać za ofiary na budowę: po 30 zł z ul. Grabianowskiej, Zielonej i Rakowieckiej, po 50 zł z ul. Dreszera, bezimienna, Zielonej, Starej Trzcianki, 70 zł z ul. Południowej, po 100 zł z ul. Jasnej 2x, Składowej, Bajkowej, Zielnej, 150 zł z ul. Gąski Balbinki, po 200 zł z ul. Zielonej, Rakowieckiej, Składowej, bezimienna, po 300 zł z ul. Składowej, Bajkowej, i z Tczewa, po 500 zł z ul. Żwirowej, Porazińskiej, Składowej, po 1000 zł z ul. Miłej, Glinianej, 2000 zł z ul. Topolowej, wszystko na spłatę należności: na tacę 13 VIII złożyliśmy 4821 zł; Bóg zapłać.
 6. Festyn parafialny odbędzie się 26 sierpnia w godzinach 10.00-15.00. Zapraszamy całe rodziny, szczególnie te z małymi dziećmi na wspólną zabawę, wygrane z cegiełek na budowę; rekreacje, modlitwę, zapoznanie się, skorzystanie z grilla, zjeżdżalni, pokazów straży i policji, ćwiczeń korekcyjnych, wzięcia udziału w grze terenowej, obejrzenia starych samochodów, wesprzeć naszą budowę. Rozpoczynamy po Mszy Świętej o godz. 9.00. Proszę kilku młodszych panów do rozłożenia namiotów w piątek na godz. 17.00, oraz pozostawienie od czwartku do soboty zupełnie wolnego od samochodów parkingu. Proszę także Nasze Miłe Pannie o napieczenie ciast, i przynoszenie ich w sobotę od rana do maks godz. 9.00.
 7. Pierwsze po przerwie wakacyjnej  spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w środę (23.VIII) po Mszy Świętej wieczorowej
 8. Najbliższa próba scholii odbędzie się w sobotę (26.VIII) o godz. 19.00 – Zapraszamy
 9. Bóg zapłać za przygotowanie Tornistrów pełnych uśmiechu w liczbie 25, na pewno będą pomocą dla dzieciaków, a Caritas parafialnej za zorganizowanie akcji.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do uczestnictwa w Hosanna Festiwal w dniach od 25 do 27 sierpnia, szczególnie na przegląd konkursowy w sobotę i przegląd zespołów pielgrzymkowych w niedzielę o 16.00.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w dniu 26 sierpnia. Zapisy i informacje w zakrystii.
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach uwaga przesunięcie o 3 dni: 13-20 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu. Ostateczny termin zaliczki do końca sierpnia.
 13. Zaprzyjaźniona parafia Makarówka organizuje w dniach 15-16 września (pt-sob) pielgrzymkę do Lichenia (Warszawy, Niepokalanowa), obiadokolacja i śniadanie, 150 zł lub mniej przy komplecie; Tel: Ks. Andrzej Wolanian 604274443 lub zapis w zakrystii.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Kacper Skup, kaw. zam. ul. Grabianowska, par. tut., i Ewa Weronika Demidziuk, panna zam. Horoszki Duże, tamtej że parafii, diec. drohiczyńskiej, zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” a w nim: Mediacje, czyli o sposobie na uniknięcie sprawy w sądzie; skąd się bierze nasze upodobanie do szemrania? o niebezpieczeństwie virusa HPV- sprawcy licznych nowotworów. Zachęcamy do czytania.