1. Dzisiaj (13.VI), XII niedz zw., puszka na KUL; niedziela kazań katechizmowych; rozpoczyna się obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej dla wszystkich, ponieważ księża biskupi znieśli dyspensę. Ograniczamy transmisję do Mszy Świętej, w niedziele o godz. 10.30 i 18.00, w dni powszednie o 18.00. Dzisiaj także kolejne spotkanie dla chętnych rodzin w katerze o godz. 14.30, zakończone Eucharystią o godz. 16.00
 2. W poniedz. wspomn. bł. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela, poprzednika Pana;
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień.
 4. W czwartek (24 VI) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. Za tydzień (20.VI), XIII niedz. zw., ostatnia miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Zakończenie roku szkolnego rozpoczyna się w kaplicy Mszą Świętą w piątek o godz. 8.00, następnie spotkanie w szkole. Spowiedź przed wakacjami w kolejne dni przed Mszami Świętymi wieczornymi. Polecam modlitwie wspólnoty parafialnej 48 – oro młodzieży i ich rodziny, która przejęła sakrament bierzmowania także dzieci, które w sobotę przystąpiły do I Komunii Świętej. Rodzicom dzieci Bóg zapłać za Ornaty Maryjne sztuk 6, lichtarze – 2; świeczniki – 2; obrzędy bierzmowania i chrztu; stojak na paschał, i komplet białych stuł a rodzicom bierzmowanych za nową kapę pogrzebową.
 7. Druga, ostatnia, przed wakacjami katecheza chrzcielna odbędzie się: dzisiaj (20.VI) o godz. 16.30 na salkach.
 8. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek, od 28 VI przechodzimy na system wakacyjny: pon- nieczynna, wt, czw – sob 8-9.00; śro – 16-17.00.
 9. Rekolekcje na temat jak rozpoznać, czego ode mnie pragnie Bóg dla uczniów kl. 8, szkoły średniej i studentów odbędą się od 25.VI godz. 13.00 do 27.VI godz. 13.30 w WSD w Opolu Nowym. Zgłoszenia do 20.VI.
 10. Zapisy dzieci do I Komunii Świętej w przyszłym roku, do końca czerwca br. u ks. Przemysława. Informacje na stronie www. i w zakrystii oraz kancelarii.
 11. Wznawia godziny otwarcia nasza biblioteka parafialna: w czwartki od godz. 16.30-17.30; niedziele od po Mszy Świętej dla dzieci do godz. 12.00.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Łukasz Chojecki, kaw i Małgorzata Wołoch, panna oboje par. tut., zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Wielkimi krokami zbliża się 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Spotkanie modlitewno-integracyjne grupy 3, odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca br. Rozpocznie je msza święta o godz. 16.00 w parafii Ducha Świętego, sprawowana w intencji pielgrzymów z grupy 3 i ich rodzin. Po mszy spotkanie integracyjne przy ognisku obok Gminnego Ośrodka Kultury w Białkach k. Siedlec.
  Na spotkanie zapraszamy pielgrzymów fizycznych, duchowych i tych którzy
  w tym roku chcieli by dołączyć do „Trójeczki” w drodze na Jasną Górę do Maryi.
  Radosław Piotrowski – przewodnik gr. 3.
 14. Organizujemy pielgrzymkę chorych i i ch opiekunów do Kodnia w dniu 2 lipca od godz. 8.00 do 17.00, busem, Zapisy i informacje w zakrystii.
 15. Biskup zachęca do pielgrzymowania teściów i teściowe, babć i dziadków do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Odbędzie się ona w czwartą niedzielę lipca.
 16. Łatwa możliwość głoszenia Ewangelii i pracy po studniach magisterskich niestacjonarnych i podyplomowych teologiczno-katechetycznych w Instytucie Teologicznym w Siedlcach.
 17. Echo Katolickie a w nim: Zachęcamy do czytania;
 18. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Jadwiga Bujalska, l. 95, z ul. Grabianowskiej, Wieczny odpoczynek jej dać Panie.
 19. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.