1. Dzisiaj: Niedziela Zesłania Ducha Świętego, odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, konieczność odbycia spowiedzi Wielkanocnej, kto nie dopełnił tego obowiązku. O godz. 12.00 Rocznica I Komunii Świętej. Puszka po Mszach na potrzebujących zbierana przez Caritas.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rocznica ingresu Ks. Bp. Kazimierza Gurdy do katedry. Pamiętajmy o pasterzu diecezji w naszych modlitwach, w sobotę wspomn. Św. Filipa Nereusza, kapłana. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Sakramentem Bierzmowania, którego udzieli BP Kazimierz dnia 25 maja o godz. 18.00.
 3. Na Krąg Biblijny zapraszamy w poniedziałek wszystkich lektorów i wszystkich chętnych po Mszy Świętej wieczorowej.
 4. We wtorek z racji wspomn. św. Rity z Cascii zapraszamy na godz. 17.30 członkinie Koła Różańcowego Matek za Dzieci, i wszystkie matki modlące się za dzieci w trudnych sytuacjach, a także żony modlące się za mężów w trudnych i niebezpiecznych dla nich sytuacjach. Na spotkanie modlitewne przynosimy ze sobą po czerwonej róży, na zakończenie przewidziano ucałowanie relikwii Świętej.  Na 17.30 zapraszamy też wszystkie Mamy z okazji zbliżającego się Dnia Matki, a następnie na Mszę Świętą w Waszej intencji.
 5. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek (24 V) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 7. W piątek rano Msza Święta w intencji uczestników Duchowej Adopcji i objętych nią dzieci wyjątkowo o godz. 7.00
 8. W sobotę Dzień Matki, zapraszamy wszystkie matki na modlitwę o godz. 18.00
 9. Za tydzień: uroczystość Najświętszej Trójcy,
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci.
 11. Zapraszamy Panie na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina, dnia 27 maja, wyjazd o godz. 8.30 zapisy w zakrystii.
 12. Procesja Bożego Ciała odbędzie się po stałej trasie, roszę o przygotowanie ołtarzy, a także o zbieranie płatków kwiatów i przynoszenie ich pod adres Smocza 11 lub do zakrystii.
 13. Jak w ubiegłym roku odbędzie się koncert „Siedlce dla Jezusa”, w uroczystość Bożego Ciała, na siedleckim lodowisku o godz. 19.00. Zapraszamy
 14. Zbliża się letnia tura rekolekcji powołaniowych w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym. W tym roku skupienie rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 24 czerwca w gmachu seminarium. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy szczerym otwartym sercem pragną rozpoznać drogę swojego powołania. Uczestnicy rekolekcji będą mieli okazję do spędzenia tego czasu według planu dnia alumnów. Nie zabraknie Eucharystii, celebracji Liturgii Godzin, adoracji Najświętszego Sakramentu, medytacji różańcowych, medytacji Słowem Bożym, konferencji oraz czasu na rekreację.
 15. Wakacje dla dzieci i młodzieży w Siedlanowie, informacje na tablicy ogłoszeń.
 16. Bractwo św. Judy Tadeusza zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Jubileuszu 200-lecia Diecezji. Odbędzie się ono w czwartek, 24 maja br. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Wykład pt.: „Duchowe Dziedzictwo 200 lat Diecezji Siedleckiej” wygłosi ks. prałat B. Błoński, Ks. G. Sobolewski oraz dr R. Dmowskiego.
 17. Krucjata Różańcowa zaprasza 27 maja na marsz różańcowy ulicami Siedlec. Będzie on poprzedzony mszą świętą, odprawioną o godzinie 13.00 w katedrze w intencji Ojczyzny.
 18. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Bosek, kaw. Zam. ul. Żwirowa, par. tut., i Ilona Krasuska, panna, zam. w Krynce, parafii tamtejszej św. Jana Chrzciciela, zap. III; Łukasz Wiśniewski, kaw. zam. w Siedlcach ul. Batorego, par. katedralnej i Justyna Pachnik, panna zam. ul. Składowa, par. tut., zap. I; Łukasz Paciorek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Jasna, par. tut. i Katarzyna Cała, panna zam. w Siedlcach, par. Miłosierdzia Bożego, zap. I. Tomasz Redosz, kaw. zam. ul. Ganiewskiego, par. tut. i Joanna Będkowska, panna zam. w Wodyniach, par. tamtejszej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 19. Echo Katolickie a w nim: o kulcie i łaskach uproszonych za przyczyną św. Rity; porada prawnika jak przygotować wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Zachęcamy do czytania.