1. Dzisiaj (20.IX) XXV niedz. zwykła. Po Mszach Świętych puszka na cele charytatywne dla ubogich zbierana przez Caritas Parafialną. Dzisiaj przed Mszami Świętymi krótka katecheza o gestach liturgicznych – zwykle będzie w I i III niedzielę miesiąca.
 2. W poniedziałek święto św. Mateusza, Ewangelisty, dzień imienin ks. Mateusza. Msza św. w Jego intencji w poniedziałek o godz. 18.00. zapraszamy; we wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach; w środę św. O. Pio z Pietrelciny; W czwartek (24 IX) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową; w sobotę wspomn. NMP Leśniańskiej i roczn. śmierci bpa. Jana Mazura.
 3. Za tydzień (27.IX) XXVI niedz. zwykła. Po Mszach Świętych puszka na wsparcie leczenia Marysi Tchórzewskiej. Po Mszy Świętej wieczorowej i próbie przed bierzmowaniem czyli od godz. 20.00 Adoracja prowadzona i z elementami ciszy do 22.00.
 4. Otoczmy modlitwą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w sobotę oraz ich rodziny o wiarę i miłość w rodzinie.
 5. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, od wtorku do piątku od 16.30 do 17.30; w sobotę od 8.00 do 9.00.
 6. Biskup Siedlecki Kazimierza Gurda kieruje zaproszenie do udziału w I Spotkaniu Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej, które odbędzie się dnia 22 września. Informacje i zapisy na stronie naszej diecezji.
 7. W niedzielę 4 października br. już po raz dziesiąty w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: „Strażnicy Kościoła”. Ufam, że spotkanie to zapoczątkuje powstanie w naszych parafiach bractwa pod nazwą ,,Strażnicy Kościoła” w oparciu o duchowość Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim. Zapisy w zakrystii.
 8. Siedlecka męska drużyna wędrowników Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej przeprowadza nabór-selekcję. Wszystkich chętnych powyżej 15 roku życia zapraszamy w sobotę 26 września o godz. 10.00 przy siedleckim amfiteatrze.
 9. Osoby, które chcą, aby ich dzieci poszły do I Komunii Świętej w naszej parafii w maju 2021 prosimy, aby jak najszybciej zgłosiły się do ks. Przemysława i wypełniły deklarację zgłoszeniową.
 10. Rocznica I Komunii dla uczniów już klas V którzy u Komunii byli w maju 2019 roku planowana jest na 04.10 na godz. 12.00 Spotkanie organizacyjne przed rocznicą obędzie się w środę 30 września o godz. 45 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dziękujemy rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej za dar ołtarza w postaci nowej monstrancji, ks. Przemysławowi i p. Dorocie za ich przygotowanie oraz naszej obsłudze kościelnej, a szczególnie sekcji artystycznej za dekorację kaplicy.
 12. Intencje na nowy rok będzie można wpisywać od października w kancelarii a od listopada w zakrystii.
 13. Możliwość rekolekcji w ramach Dzieła Biblijnego – tablica ogłoszeń.
 14. Do poniedziałku 21 IX można przynosić na plebanię plastikowe korki od butelek, które przekażemy na cele charytatywne.
 15. Spotkanie prawników dzisiaj (20 IX) o godz. 17.00 Bursa św. Stanisława Kostki.
 16. Duszpasterstwo Kobiet Umiłowana Diecezji Siedleckiej zaprasza na kolejne otwarte spotkanie formacyjne dn. 22 września br.  godz. 18.30 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach przy ul. Brzeskiej. W programie spotkania indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. i  Katecheza tematyczna.
 17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim.
 18. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Nurzyński kaw. Z par. tut. i Joanna Orzyłowska, panna z par. św. Stanisława w Zbuczynie, zapow. III; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 19. Przez wrzesień trwają prace odrobaczania trawnika tzw. łezki. Prosimy o cierpliwość.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg błogosławi.