1. Dzisiaj (20.03), III niedz. Wielkiego Postu; po sumie I dzień nowenny do sługi Bożej Pauliny Jaricot przed beatyfikacją; Msza dla chorych onkologicznie godz. 16.00; Bóg zapłać za ofiary na cele budowlane, zleciłem zakup materiałów na budowę kościoła i punktu Caritas za znaczną sumę pieniędzy.
 2. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 z włączeniem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z tym trwa tydzień modlitw o ochronę życia. Zapraszamy na modlitwy podczas wieczornej Mszy Świętej, a ci, którzy chcą się przygotować do Duchowej Adopcji, niech wezmą okolicznościowe broszurki i gazety – są przy drzwiach kaplicy.
 3. 25 III Papież Franciszek dokona aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym w naszej kaplicy, Akt zawierzenia będzie odczytany podczas nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18.00 a od godz. 20.00 rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu intencji nawrócenia Rosji, wszystkich ludzi złej woli, oraz nas samych, także przebłagania za grzechy przeciwko życiu i uproszenia pokoju. Zapraszamy wiernych z poszczególnych ulic, w porządku alfabetycznym na poszczególne godziny – porządek na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
 4. Za tydzień (27.03), IV niedz. Wielkiego Postu tzw Laetare – dopuszcza zdobienie ołtarza kwiatami. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Po Mszach Świuętych Puszka na potrzebujących zbierana przez Caritas parafialną. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę godz. 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II w centrum Siedlec.
 5. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży (najbliższą poprowadzi Diakonia Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji) Zbiórka na kwiaty do Grobu Bożego po każdej Drodze krzyżowej. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 1-3 kwietnia, poprowadzi je pracujący na wschodzie Ks. Jarosław Mitrzak.
 6. Około 10 rodzin z naszej parafii przyjęło Ukraińców pod swój dach, Bóg zapłać. Skontaktowały się ze mną 3 rodziny w celu uzgodnienia współpracy z naszą Caritas. Proszę o zgłoszenie do zakrystii nowego faktu przyjęcia, lub zmian w tym zakresie. Parafia także otworzyła swoją salkę na krótkotrwały pobyt, mamy takie możliwości. Także dziękuję za wszelkie złożone na ich rzecz dary. Zapraszamy Ukraińców katolików i grekokatolików do kaplicy na nabożeństwa. Msza katolicka po ukraińsku w kościele św. Stanisława w niedziele o godz. 14.00; Boska Liturgia w obrządku greckokatolickim: w par. Niwiski, niedz. godz. 14.00.
 7. Kancelaria nieczynna w poniedziałek i w piątek.
 8. Konferencja naukowa nt osoby sługi Bożego bpa Ignacego Świrskiego dn. 24 III godz. 9.00, WSD Opole Nowe.
 9. Zachęcam do wybrania się rodzinnego na film „Cud Guadelupe” – porusza nawet niewierzącego (plakat).
 10. Pracownicy Służby Zdrowia – na rekolekcje w dniach 28-30 marca zaprasza Was do budynku DA (Brzeska 37)na godz. 19.30 wasz Duszpasterz.
 11. Najbliższe Katechezy dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędą się w dniach 9 kwietnia godz. 19.00 i 10 kwietnia godz. 16.30.
 12. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 każdego dnia oprócz niedziel i modlitwy o nawrócenie Rosji i wszystkich ludzi złej woli, nas samych oraz pokój na ziemi. Proszę chętnych z Kół Różańcowych o prowadzenia Różańca od godz. 17.20
 13. Echo Katolickie a w nim: Kwestia cudu – na jakim etapie jest proces bpa Ignacego Świrskiego? Surowa nauczycielka życia – wojna; Nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot – Założycielką Różańca – jak ją naśladować? Zachęcamy do czytania.
 14. Po Mszy przed kaplicą możemy nabyć, Baranki Wielkanocne w cenie 7 zl; Paschaliki w cenie 20 zł.
 15. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Robert Sobich, kawaler z Puław, par. św. brata Alberta i Magdalena Sochaj, panna z par tut., zapow. II. Rafał Aleksiuk, kaw. z il Zielonej, par. tut., i Klaudia Prekurat, panna z par. św. Maksymiliana w Siedlcach, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Henryk Wołosiak, l. 75, z ul. Hozera, oraz śp. Henryk Nosowicz, l. 78 z ul. Bananowej, oraz za wszystkich, którzy polegli, i zginęli w tej wojnie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi