1. Dzisiaj 27 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.40;  wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka Kółek Różańcowych po sumie;  taca wyjątkowo na Caritas diecezjalną; 2 X odpust w par św. Teresy o godz. 12.00.; o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z rodzicami (konferencja dla rodziców i poświęcenie różańców); o godz. 17.00 pierwsza z 8 katechez przedmałżeńskich na salkach.
 2. We wtorek wspominamy św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustynę Kowalską; w czwartek rocznica beatyfikacji Męczenników z Pratulina; w piątek wspomn. NMP Różańcowej; w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.
 3. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Nabożeństwa różańcowe  każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy wszystkie grupy o zapoznanie się z grafikiem, zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. Dla tych, którzy pracują długo, a szczególnie mężczyzn zapraszamy na modlitwę 3 części różańca (można przyjść i na 1 tylko) we wszystkie wtorki miesiąca października na godz. 19.30. Poprowadzą ją tzw. Cristeros.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Krąg Biblijny na godz. 19.00 na salki nad kaplicą.
 5. I czwartek miesiąca, nabożeństwo na zakończenie modlitwy różańcowej, spotkanie Apostolatu Złotej Róży, po Mszy Świętej wieczorowej. Spowiedź od godz. 17.15.
 6. I piątek miesiąca, nabożeństwo przed Mszą Świętą, a spowiedź od godz. 17.15
 7. Za tydzień (9 X) modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców, taca na budowę kościoła; o godz. 17.00 kolejna z 8 katechez przedmałżeńskich. Terminy na tablicy ogłoszeń.
 8. Odpust parafialny odbędzie się w dniu 16 października o godz. 12.00, któremu będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Suchodolski, nowy proboszcz katedralny i nasz dziekan. Wtedy też będziemy przeżywać Dzień Papieski. Proszę o zorganizowanie procesji z chorągwiami i dziewczynkami sypiącymi kwiatki po sumie. Związane z tym, niecodzienne wydarzenie, koncert poezji śpiewanej Marcina Stycznia w dniu 20 X o godz. 19.00 w naszej kaplicy.
 9. Dziękuję wszystkim za pomysł – Ks. Jakubowi i zorganizowanie Triduum o rodzinie. Myślę, że obecni wiele skorzystali w temacie jak żyć z wiarą w małżeństwie i rodzinie we współczesnym świecie; dziękuję młodzieży – wolontariuszom za zbieranie żywności dla potrzebujących przy supermarketach, panu kościelnemu za przygotowanie i ofiarowanie specjalnej puszki-stojaka na intencje do nowenny do św. Jana Pawła II, a Panu stolarzowi za użyczenie stolarni. Mamy bardzo zdolnych ludzi w naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę wpłacone na konto w maju: 900 zł z ul Daszyńskiego, 400 zł z Południowej, po 300 zł z ul. Żwirowej, Rakowieckiej, po 200 zł z ul. Tulipanowej, Łukowskiej, Dreszera, Stoku, par. Ulan; po 150 zł z ul. Dreszera, Jordana, po 100 zł z ul. Czerwonego Kapturka, Bananowej, Miłej, po 50 zł z ul. Składowej, Hozera, 2x, 30 zł z ul. Niepodległości, 20 zł ze Smoczej. Bóg zapłać.
 11. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach organizuje kursy dokształcające dla gimnazjalistów. Szczegóły na plakacie.
 12. Na pielgrzymkę do Pratulina w dniu 6 października Z parafią Bł. Męczenników można udać się na obchody 20-lecia beatyfikacji Wincentego Lewoniuka i towarzyszy. Zapisy w zakrystii.
 13. 15 października zapraszamy na zjazd kobiet katolickich w Częstochowie. Wyjazd z Siedlec o godz. 5.00. Zapisy i kontakt w zakrystii.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Artur Piotr Śledziewski, kaw. zam. Siedlce, ul. Myśliwska, par. św. Teresy i Elżbieta Kujawiak, panna. Zam. w Siedlcach ul. Liliowa, par. tut. zapow. trzecia; Zbigniew Franciszek Grochowski, kaw. zam. w Zdanach par. Zbuczyn i Ewa Rosa, panna zam. w Siedlcach ul. Miła par. tut., zapow. trzecia; Przemysław Demiańczuk, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Wiejska par. tut., i Agnieszka Stryjek, panna zam. w Ogrodnikach diec. drohiczyńska zap. druga; Emil Adam Ambroziak, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Morelowa i Edyta Wioletta Bryk, panna zam. w Stoku Lackim, ul. Bukietowa, par. Pruszyn, zap. pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej. Kandydatów do małżeństwa ogarniajmy naszą modlitwą.
 15. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: O łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Męczenników Podlaskich oraz jak wyglądały ostatnie lata życia i zmagania się z chorobą św. Faustyny Kowalskiej oraz o planowanej budowie autostrady A2 aż do Białej Podlaskiej. Zapraszamy do czytania.
 16. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Waldemar Żyła, l. 66 z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.