1.      Dzisiaj (2 VIII) XVIII niedz zwykła; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych; po Mszach Świętych zaś puszka na potrzebujących, do czego zachęcają nas Apostołowie „Bylebyś tylko pamiętał o biednych”, zbierana przez Caritas.

2.      We wtorek wspomn. św. Jana Marii Vianeya, kapłana, patrona księży; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. w sobotę św. Dominika, kapłana.

3.      W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu ze spowiedzią od godz. 17.00 do 18.00,

4.      Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży przedłużająca się adoracją do godz. 21.00.

5.      Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, proszę o wcześniejsze przychodzenie a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczorowej; Zapraszam dzieci I Komunijne i rocznicowe do spowiedzi oraz przygotowujących się do bierzmowania. Ofiary na tacę na misje.

6.      Za tydzień (9 VIII) XIX niedz zwykła;

7.      Obraz Matki Bożej Różańcowej peregrynuje po rodzinach na Dreszera 13 z zachowaniem środków ostrożności. Dziękuję wszystkim którzy przyjmują Maryję i organizują nawiedzenie. Następnie powędruje na Hozera 4, 2, 3, 1. Proszę zgłaszać się w tej sprawie do p. Danuty, nr podany: 256327942.

8.      Na Msze Święte zapraszamy do kaplicy. Transmisje internetowe Mszy Świętej w niedziele (godz. 12.00) i święta o godz. 18.00 oraz w dzień zwykły (czwartek) o godz. 18.00.

9.      Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: z ofiar indywidualnych 1850 zł. Bóg zapłać.

9a.   Rozpoczyna się miesiąc sierpień – w tym roku szczególny jao 100 rocznica Cudu nad Wisłą, gdy zostali9smy uratowaniu przez Maryję przy współudziale Polskiego Oręża od nawały Komunistyczno-bolszewickiej niosącej ateizm, niewiarę oraz poniżenie człowieka. Pomyśłmy aby poprzez podjętą abstynencję i wpis do księgi w zakrystii uratować pogubionych. Piwa w Polsce pije się tyle co wody butelkowanej, a na jednego mieszkańca przypada 12 l czystego alkoholu. Skoro ja czy ty praktycznie nie używamy, to ile piją niektórzy?

10.  W tym tygodniu kancelaria nieczynna w czwartek i piątek. Wakacyjny system działania kancelarii: czynna w pracujące dni tygodnia od 8.00 do 9.00, oprócz środy gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.

11.  „Weekend ze Słowem Bożym” – zaadresowanych do dorosłych i młodzieży:• 14-16 sierpnia 2020 r. – Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. Będą to rekolekcje biblijne, a więc skoncentrowane na rozważaniu i modlitwie Słowem Bożym. Więcej informacji na naszej stronie. https://dzielojp2siedlce.com/2020/06/24/zaproszenie-na-rekolekcje/

12.  Zapisy dla pielgrzymów, którzy chcą pielgrzymować autokarem na w sposób fizyczny na Jasną Górę w nocy z 13 na 14 sierpnia i wejść z pielgrzymami, w zakrystii. Koszt 80 zł, przedpłata 30 zł.

13.  Od dziś do 13 sierpnia włącznie w Parafii Ducha Świętego w Siedlcach, od godz. 19 gromadzić się będą pielgrzymi fizyczni i duchowi grupy 3, którzy w tym roku że względu na panującą pandemie nie mogą pielgrzymować fizycznie do tronu Jasnogórskiej Pani. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Maryja Niewiastą Eucharystii”, dlatego też w centrum naszego duchowego pielgrzymowania będzie codzienna Eucharystia sprawowana o godz. 19.00  Po niej konferencja tematyczna, modlitwa  różańcowa (intencje do omodlenia prosimy składać w zakrystii) oraz Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału w spotkaniach wszystkich pielgrzymów fizycznych i duchowych, oraz osoby chętne.

14.  Biblioteka w czasie wakacji będzie czynna w systemie na telefon: Z bogatego liczącego 3,5 tyś księgozbioru możemy skorzystać dzwoniąc pod numer: 515-700-586. Warto zabrać książkę na wakacje.

15.  Potrzebuję transportu pewnej rzeczy z Krakowa, potrzebny ciężarowy samochód z krytą paką. Proszę o informację na nr parafialny.

16.  Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.

17.  Wszystkim solenizantkom, jubilatom dnia dzisiejszego i ostatnich niech Bóg błogosławi.