1. Dzisiaj (2.I.2022) pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Po Mszy Świętej o godz. 12.00 Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych.
 2. Od poniedziałku rozpoczyna się okres Narodzenia Pańskiego.
 3. W czwartek (6.I) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze święte jak w każdą niedzielę, taca na misje. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy, które można wziąć do swoich domów, składając dobrowolną ofiarę za ich przygotowanie. Także wspólne kolędowanie będzie miało miejsce 6 I po Mszach Świętych.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem Odnowy w Duchu Świętym.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się 13. stycznia.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Za tydzień (9.I) Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, i de facto możliwość spowiedzi w okresie Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
 8. Kancelaria: czynna w porządku kolędowym, a w bieżącym tygodniu: wtorek – środa, piątek- sobota: 8.00 – 8.45.
 9. Bardzo dziękujemy za przyjmowanie nas w Waszych moi drodzy domach gdzie możemy zanieść Boże błogosławieństwo, porozmawiać, podnieść na duchu czy odpowiedzieć na pytania dotyczące zycia wiary. Staramy się zachować przepisy sanitarne akceptując stan rodziny. Bardzo dziękujemy za pisanie próśb i podziękowań do nabożeństwa do św. Jana Pawła II czy MB Szkaplerznej, zawsze można je wrzucić do tacy. Niemożność przyjęcia, prosimy zgłaszać na telefon parafialny. Niech Pan Bóg błogosławi naszym rodzinom.
 10. Od 9 stycznia, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 rozpocznie się nawiedzenie rodzin przez obraz MB Różańcowej na osiedlu Rakowiecka. (kolejność szeregowe, bloki i jednorodzinne od końca). Proszę radnych o przygotowanie nawiedzenia.
 11. Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w IX Orszaku Trzech Króli w tym roku normalnie, czyli 6 stycznia. Początek: Msza Święta w kościele św. Stanisława o godz. 11.45 i przemarsz do kościoła katedralnego (początek ok. 13.00), wiele atrakcji w trakcie przemarszu dla dzieci i dorosłych. Na wydarzenie zapraszają: Fundacja Nasza Szkoła, Katolicka Szkoła Podstawowa a patronują bp Kazimierz Gurda i władze miasta Siedlce. Więcej informacji na fundacjanaszaszkola.pl
 12. Spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymkowej nr 3 i 6 odbędzie się w najbliższą niedzielę (9.I) o godz. 19.00 w świetlicy w Białkach. Msza Święta dla pielgrzymów w par. Ducha Świętego o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 13. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Brzeska 37) – 6 I godz. 16.00.
 14. Przepisy porządkowe: Gdy nasz stan zdrowotny jest niepewny, prosimy o respektowanie maseczek. Prosimy o niezastawianie łezki, gdyż jest to droga pożarowa przeznaczona dla służb w razie konieczności.
 15. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Zofia Gogół, l. 86. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.