1. Dzisiaj (19.XII), czwarta niedziela Adwentu; Kandydaci do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodzice: zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na spotkanie. Chorzy onkologicznie zaproszeni są na Mszę Świętą o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek Krąg Biblijny po Mszy Świętej wieczornej.
 3. W środę (22.XII), ostatnie Roraty o godz. 6.30, po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci i młodzieży; adoracja Najświętszego Sakramentu od rana do godz. 9.00, przerwa i potem od godz. 15.00 do Mszy wieczornej, z możliwością spowiedzi i Komunii Świętej od godz. 15.00 do 16.30 dla osób w słabszej kondycji.
 4. W czwartek (23.XII) możliwość spowiedzi od 17.30 do 18.00, ewentualnie bezpośrednio po Mszy Świętej.
 5. W piątek (24.XII) Wigilia Narodzenia Pańskiego, Msza o 7.00 Możliwość spowiedzi od godz. 7.30 do 8.00. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od mięsa (tym bardziej, że o piątek) i przygotowania postnego posiłku, czyli Wigilii, bez alkoholu. Czytamy Pismo święte, modlimy się i dopiero składamy sobie życzenia (schemat na opłatku). Śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Sprawdźmy czy wszyscy nasi sąsiedzi lub znajomi, szczególnie starsi i samotni, będą mieli gdzie spędzić Wigilię. Pasterka o godz. 24.00 a wcześniej zapraszamy od godz. 23.25 do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: Uroczystość Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem jak w każdą niedzielę, czyli: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00,
 7. Drugi Dzień Świąt (26.XII) Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, pamiętamy o św. Szczepanie, pierwszym męczenniku: Msze Święte jak w niedzielę. Taca na budowę kościołów w diecezji. Pamiętamy o zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. Ostatnia szansa przygotowania na dobre przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego w Siedlcach: poniedziałek i wtorek w par. Męczenników Podlaskich; także Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji zaprasza młodych i starszych na rekolekcje, które poprowadzi ks. bp Grzegorz Suchodolski w dniach 22 i 23 XII, o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej przy par. Ducha Świętego.
 9. Kancelaria: czynna wtorek środa i czwartek od 16.30 do 17.30.
 10. Zgodnie z sugestiami Biskupa Siedleckiego oraz liderów Ruchów i Stowarzyszeń Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od 28 grudnia, wszystko zgodnie z przepisami sanitarnymi. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjąć księdza lub nie pasuje mu termin, prosimy o kontakt. Ulotki z porządkiem odwiedzin będzie można odebrać już w święta, a na Internecie pojawią się w tym tygodniu. Bliższe informacje za tydzień.
 11. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 12. Paczki Rodzina-rodzinie prosimy o przyniesienie najpóźniej do dzisiaj wieczór (19.XII); Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i można je przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii w dowolnym terminie do końca roku. Bóg zapłać za wielkie serce tym, którzy już przynieśli różne produkty dla potrzebujących. Przed kaplicą świece Caritas Opłatki dostępne po Mszach Świętych w niedziele, w zakrystii oraz kancelarii. Zatroszczmy się o starszych i niepełnosprawnych sąsiadów, aby im zanieść. Opłatki ze sklepu są niepoświęcone. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci
 13. Echo Katolickie a w nim: Jak rozumieć akt zawierzenia „Jezu ty się tym zajmij”; O demencji cyfrowej wśród nastolatków; jak towarzyszyć i wspierać osoby przewlekle i nieuleczalnie chore. Zachęcamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Henryk Stawski, l. 87, z ul. Składowej oraz śp. Elżbieta Prachnio, l. 64, z ul. Składowej, pogrzeb Elżbiety w środę o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 15. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.