1. Dzisiaj (19.VII), XVI niedz. zw.
 2. W poniedziałek wspomn. bł. Czesława, kapłana; w środę święto św. Marii Magdaleny; w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek wspomn. św. Kingi, dziewicy; w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła.
 3. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; ze spowiedzią od godz. 17.00 do 18.00, ewentualnym, na prośbę udzieleniem Komunii Świętej; zakończona jak zwykle w lipcu Litanią do Najświętszej Krwi Chrystusa.
 4. Za tydzień (26 VII) wypadałoby wspomn. św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy aby naszym dziadkom podziękować; także poświęcenie pojazdów mechanicznych, rowerów, hulajnóg, także elektrycznych, po każdej Mszy Świętej, z ofiarami na środki transportu dla misjonarzy. Dzień modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach: jutrznia za zmarłych o godz. 8.35. Adoracja z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej, do godz. 21.00.
 5. Na Msze Święte zapraszamy do kaplicy. Transmisje internetowe Mszy Świętej w niedziele (godz. 12.00) i święta o godz. 18.00 oraz w dzień zwykły (czwartek) o godz. 18.00.
 6. Kaplica otwarta każdego dnia z dostępnością do modlitwy, oprócz sobót od godz. 11.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: z ofiar indywidualnych 3600 zł. Zakończyliśmy prace nad stroną internetową, pozostała już tylko aktualizacja treści.
 8. Pan kościelny Sławomir wrócił po czasie dłuższego urlopu na stanowisko, bardzo dziękuję p. Januszowi za podjęcie wszystkich obowiązków przez ten czas, jednocześnie ze swoimi.
 9. Wakacyjny system działania kancelarii: czynna w pracujące dni tygodnia od 8.00 do 9.00, oprócz środy gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 10. W krótkim czasie duża ilość katechetów odejdzie na emeryturę. Dlatego mamy propozycję podjęcia studiów a) magisterskich niestacjonarnych teologiczno-katechetycznmych albo b) podyplomowych teologiczno-katechetycznych gdzie absolwenci takiego kierunku uzyskują przygotowanie pedagogiczne.
 11. Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Przesłuchanie wstępne dla kandydatów odbędzie się 15 września 2019 r. o godz. 10 w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach, przy ul. Podlaskiej 14. Kandydaci nie muszą posiadać przygotowania muzycznego. W ramach przesłuchania sprawdzane są predyspozycje do kształcenia muzycznego.
 12. „Weekend ze Słowem Bożym” – zaadresowanych do dorosłych i młodzieży:• 24-26 lipca 2020 r. – Dom Rekolekcyjny w Nowym Opolu, • 14-16 sierpnia 2020 r. – Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. Będą to rekolekcje biblijne, a więc skoncentrowane na rozważaniu i modlitwie Słowem Bożym. Więcej informacji na naszej stronie. https://dzielojp2siedlce.com/2020/06/24/zaproszenie-na-rekolekcje/
 13. Zapisy dla pielgrzymów, którzy chcą pielgrzymować autokarem na w sposób fizyczny na Jasną Górę w nocy z 13 na 14 sierpnia i wejść z pielgrzymami, w zakrystii. Koszt 80 zł, przedpłata 30 zł.
 14. Dziękuję za bardzo liczny udział w wyborach, w imieniu naszej Ojczyzny. W 100-rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 100-rocznicę Cudu nad Wisłą ks. Bogumił odbywa pielgrzymkę rowerową dookoła Polski. Modli się w intencji Ojczyzny i także naszej parafii oraz przesyła pozdrowienia.
 15. Biskup Zaprasza serdecznie Was Teściowie – mężczyzn i kobiety, na I Diecezjalną Pielgrzymkę Teściowych i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin do Parczewa w niedzielę 26 lipca br. pod hasłem: „Teściowie z nieba rodem?”. Bliżej terminu program szczegółowy
 16. Biblioteka w czasie wakacji będzie czynna w systemie na telefon: Z bogatego liczącego 3,5 tyś księgozbioru możemy skorzystać dzwoniąc pod numer: 515-700-586. Warto zabrać książkę na wakacje.
 17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Grzegorz Strus, par tut., i Klaudia Strus, par. Chechło, cywilnie związani, zapow. II; Łukasz Szuwarski i Maria Myślińska, oboje par. tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną..