1. Dzisiaj (19.VI) XII niedz. zwykła, puszka na KUL. Trwa oktawa Bożego Ciała – najbliższa procesja jutro.
 2. we wtorek wspomn. bł. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień, z przerwą od 10.00 do 12.00.
 4. w czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela, poprzednika Pana; także w czwartek Zakończenie roku szkolnego Msze Święte w kaplicy o godz. 10.00 i 11.00, następnie spotkanie w szkole. Spowiedź w ramach pierwszego piątku można uczynić przed wakacjami w kolejne dni przed Mszami Świętymi wieczornymi. Nie zapomnijmy o naszych ojcach – najlepsze życzenia. Zakończenie oktawy – na 18.00 zapraszam dzieci uczestniczęce w procesjach.
 5. w piątek Urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. w sobotę wspomn. Niepokalanego Serca NMP.
 7. Za tydzień (26.VI) XIII niedz. zwykła, Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, paniom za przygotowanie kwiatków do sypania, dzieciom: dziewczynkom za sypanie kwiatków oraz chłopcom za niesienie różańca Służbie Porządkowej za zabezpieczenie procesji, panom za troskę o baldachim nad Panem Jezusem, ministrantom i księżom za uroczystą obsługę.
 9. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się 25 i 26 VI o godz. 16.30 na salkach.
 10. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek i czwartek.
 11. W związku ze zmianami księży Przemysława i Mariusza, Msza Święta w ich intencji i ognisko pożegnalne odbędzie się 25 VI o godz. 18.00. Proboszcz (głoszący Misje Święte w Okrzei): Jestem wdzięczny Bogu za ich osoby i za pracę, którą wykonali w naszej parafii. Zapraszam serdecznie parafian.
 12. Trwają nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, sprawowane po Mszy Świętej wieczornej, zachęcam do odmawiania litanii w domu, oraz w niedziele przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 13. Rekolekcje na temat jak rozpoznać, czego ode mnie pragnie Bóg dla uczniów kl. 8, szkoły średniej i studentów odbędą się od 24.VI godz. 13.00 do 26.VI godz. 13.30 w WSD w Opolu Nowym. Zgłoszenia do 19.VI do księży.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Chryć, kaw. i Klaudia Pawłowska, panna oboje par. tut., zapow. II; Ewa Jaszczuk, panna z par. tut., i Marcin Grochowski, kaw. z par. Zembry, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. W Echu katolickim: Zachęcamy do czytania.
 16. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Teresa Skolimowska, l. 69 z os. Dreszera, pogrzeb wtorek 21.VI godz. 11.00 oraz śp. Katarzyna Adam, l. 42, także z os. Dreszera, pogrzeb w środę 22.VI godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.