1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła, po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się I spotkanie z rodzicami i dziećmi przystępującymi do I Komunii Świętej w 2017r., także zbiórka ofiar na KUL do puszek. Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy III o godz. 16.00 przy plebanii (Czerwonego Kapturka 7); Spotkanie Wieczoru Chwały „Mój tata, mój bohater” z indywidualnym błogosławieństwem mężczyzn odbędzie się 19 VI o godz. 18.00 w siedleckim amfiteatrze.
 2. W poniedziałek modlimy się szczególnie za uchodźców i zapraszamy na Krąg Biblijny na godz. 19.00 na plebanię; we wtorek wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym; w piątek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, z tej racji nie obowiązuje „post piątkowy”.
 3. W środę o godz. 18.00 ks. Jakub będzie przeżywał uroczystość rocznicy swoich święceń kapłańskich w naszej kaplicy ze swoimi kolegami kursowymi. Zapraszamy na tę uroczystą Mszę Świętą i polecamy 5-latków w kapłaństwie modlitwie parafian.
 4. Zbliża się koniec roku szkolnego, z tej racji będą odprawione następujące Msze Święte: w poniedziałek o godz. 9.30 z Przedszkola nr 21 z oddziałami integracyjnymi; w czwartek o godz. 8.30 i o godz. 9.50 dla ZS nr 2. Rodziców proszę, aby przypomnieli uczniom o spowiedzi przed wakacjami.
 5. Bóg zapłać za ofiary na budowę: 1000 zł z ul. Bajkowej, 500 zł z ul. Żwirowej, po 300 zł z ul. Składowej i Dreszera, po 200 zł z ul. Rakowieckiej, Łukowskiej, Krakówki i Smoczej; 150 zł z ul. Porazińskiej; po 100 zł z ul. Żwirowej, Balbinki, Dreszera, Jasnej, Rakowieckiej 2x, Zielnej; 70 zł z ul. Korczaka, 50 zł z ul. Dreszera, 30 zł z ul. Radzyńskiej. Bóg zapłać.
 6. Święte znaki powędrują w czwartek z ul. Różanej na ul. Grabianowską od końca. Radnych proszę o ustalenie kolejności nawiedzenia. Wczoraj zaś przeszły z bloku nr 17 do bloku nr 20 na osiedlu Dreszera.
 7. Pielgrzymka Gniezno-Licheń (ciekawe miejsca religijne i patriotyczne) szczególnie dla młodzieży w dniach 28-29 VI koszt 190 zł, zapisy w zakrystii.
 8. W dniu 28 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę, aby podczas Eucharystii dziękować za 1050-lecie dziedzictwa chrztu naszego Narodu. Zachęcamy serdecznie do udziału we Mszy Świętej na Wałach Jasnogórskich, podczas której Ojciec Święty poświęci kamień węgielny pod nasz przyszły kościół. Organizujemy pielgrzymkę autokarem, koszt 50 zł, wyjazd i powrót w tym samym dniu; zapisy w zakrystii.
 9. Wybierających się na Światowe Dni Młodzieży prosimy o uiszczenie opłaty za wyjazd do końca tygodnia.
 10. Do 23 czerwca godz. 11.00 można przywozić na plac przy plebanii (Czerwonego Kapturka 7) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dostarczając go do utylizacji, której dokona Green Office Ecologic dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie.
 11. Katolickie Radio Podlasie w tym roku obchodzi 24 rocznicę powstania. Dyrektor ks. Andrzej Sochal zaprasza wszystkich na główne uroczystości do Leśnej Podlaskiej w niedzielę 26 czerwca na godz. 11.00
 • Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Kobyliński, kaw. zam. w Siedlcach ul Dreszera, par. tut., i Elżbieta Wereda, panna zam. w Siedlcach ul. Chrobrego, par. św. Józefa, zap. III; Paweł Świderski, kaw. zam. w Świdrach Górnych, par. Zofibór i Monika Kosiorek, panna zam. w Siedlcach, ul. Dreszera, par. tut., zap. II; Robert Narwojsz i Sylwia Narwojsz, cywilnie związani, zam. Siedlce ul. Dreszera, par. tut., zap. I; Dominik Siwicki, kaw. zam. Siedlce, ul. Asnyka, par. Bożego Ciała i Patrycja Sałata, panna, zam. w Siedlcach, ul. Januszewskiej, par. tut., zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 • Echo katolickie: fotorelacja ze święceń kapłańskich, Harcerstwo bez tajemnic, badaniach słuchu u dzieci.
 • Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Dorota Kaleta, l. 58 z ul. Dreszera i śp. Marcin Goławski l. 25 z ul. Składowej. Wieczny odpoczynek.