1. Dzisiaj (19.V), 5 niedziela wielkanocna, Rocznica I Komunii Świętej o godz. 12.00, więc proszę aby osoby nie związane z dziećmi, wybrały inne godziny. Katechezy chrzcielne o godz. 17.00 na salkach. Katechezy przedmałżeńskie 16.45. Taca na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego. krótki program religijno-artystyczny przedstawi Grupa z Białorusi po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z rodzicami na Mszę św. o 18.
 3. Krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00
 4. W środę wspomn. Św. Rity z Casci, Nabożeństwo przez przyczynę Patronki matek chrześcijańskich przed Mszą Świętą o godz. 17.30, po Mszy Świętej Nabożeństwo Majowe; w piątek wspomn. NMP Wspomożycielski Wiernych oraz roczn. Ingresu bpa Kazimierza do katedry siedleckiej w 2014r.; 25 maja w sobotę święcenia kapłańskie przyjmie w Krakowie nasz parafianin, michalita dk. Piotr Dąbrowski, polecamy go modlitwie parafian.
 5. Zbliżają się dni modlitw o urodzaje. Poświęcenie pól we wtorek 21 maja po Mszy Świętej wieczorowej, sprawowanej w intencji o dobre plony, oraz o błogosławieństwo Boże w warsztatach pracy i firmach. Proszę o przygotowanie ołtarzy: u państwa Szkopów pomagają działkowcy, na Zielnej u Zalewskich – ogrodnicy, u państwa Kowalczyków – wszyscy rolnicy, uprawiający coś więcej niż działkę oraz u państwa Plichtów – rzemieślnicy i biznesmeni.
 6. W środę (15.V) całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Za tydzień (26.V): 6 niedziela wielkanocna; Dzień Matki; puszka na ubogich po Mszach świętych zbierana przez Caritas; pielgrzymka kobiet do Pratulina, Katechezy chrzcielne o godz. 17.00 na salkach. Katechezy przedmałżeńskie 16.45; Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Trwa nabożeństwo majowe, które jest sprawowane zawsze po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00. Jeśli nie możecie być w kościele, odmawiajcie albo śpiewajcie litanię w domu.
 9. Ks. Mariusz zaprasza na wyjazd na czuwanie na Polach Lednickich w dniach 31 maja – 2 czerwca. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Z racji tygodnia biblijnego dostępne są w zakrystii i przed kaplicą pomoce do rozważania Pisma Świętego, a także książki pomagające w wychowaniu dzieci.
 11. Internet dla seniora, szkolenia od 3 do 6 VI. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 12. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: Co to znaczy wierzę w Kościół?, o miłości świętej Rity, Dlaczego kobiety sięgają po alkohol; Zachęcamy do czytania