1. Dzisiaj (19.IV), II niedz. Wielkanocy, którą Niedzielą Miłosierdzia Bożego ogłosił nasz Święty Patron, rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI (2005r); o godz. 15.00 rozpocznie się Transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego i Godziny Miłosierdzia, do godz. 16.00 można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Możliwość przyjęcia Komunii Świętej przed godziną 15.00 i po godz. 16.00. Wiernych, szczególnie starszych, prosimy o modlitwę podczas tej Godziny w domu.
 2. Dzisiaj rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży” To stwierdzenie kard. Stefana wyszyńskiego, który w sformułowanym przez siebie programie Społecznej Krucjaty Miłości, w punkcie 9, apelował do wszystkich Polaków: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie”. Zachęcamy do zapoznania się z Listami na ten tydzień na stronie internetowej, i wsparcia dzieła Caritas od ofiary po wolontariat. Bóg zapłać za ofiary przy okazji baranków Wielkanocnych w wysokości 1400 zł.
 3. Dziękujemy wszystkim służbom, medycznym i innym i organizującym pomoc charytatywną. Możliwość wsparcia tej pomocy ofiarą poprzez puszkę na ubogich w kaplicy. We wtorek o godz. 19.00 Msza Święta dla pracowników Caritas i przedstawicieli służb medycznych, w ich intencji.
 4. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek (23.04) urocz. Św. Wojciecha, bpa i męcz, gł. Patrona Polski.; W sobotę (25.04) św. Marka Ewangelisty, swoje święto patronalne obchodzi ks. Proboszcz – Msza Święta w jego intencji o godz. 18.00.
 6. Za tydzień: Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Transmisja Jutrzni za zmarłych o godz. 8.35,
 7. W związku z nowymi przepisami sanitarnymi, ponieważ powierzchnia naszej kaplicy wynosi 275 m/kw, dlatego może we Mszy Świętej uczestniczyć maksymalnie 18 osób, nie licząc księży i posługujących w liturgii. Przepis daje taką możliwość od jutra (20 kwietnia). Zauważam, że tak jesteśmy przestraszeni, że niektórzy nie wchodzą do kaplicy, gdy jest tam nawet jedna osoba, proszę zachować przepisy sanitarne i śmiało wchodzić na modlitwę, zajmując miejsca najbardziej oddalone od innych. Wewnątrz kaplicy pierwszeństwo mają Ci którzy zamówili na daną godzinę intencje.
 8. Kaplica otwarta każdego dnia od rana do wieczora (oprócz soboty od godz. 11.00), z wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 15.00 do 16.00 i możliwością przyjęcia Komunii Świętej i spowiedzi. Można także umówić się telefonicznie z każdym z księży w sprawie sakramentów. Nry telefonów podane na stronie i na FB.
 9. W związku z I Komunią Świętą proszę o zapoznanie się z wytycznymi Księdza Biskupa, zamieszczonymi na stronie internetowej.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii na konto i osobiście.
 11. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.
 12. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna Stańczuk, l. 74 z ul. Miłej. Za nią i za zmarłych wskutek epidemii: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.