1. Dzisiaj (18.XII), IV niedz. Adwentu
  1. w środę (21.XII), ostatnie Roratyze śniadankiem dla dzieci i młodzieży o godz. 6.30, roraty bez śniadanka jeszcze w dzień Wigilii.
  2. w piątek (23.XII) możliwość spowiedzi od 17.40 do 19.30,
  3. W sobotę (24.XII) Wigilia Narodzenia Pańskiego, Msza o 6.30 Możliwość spowiedzi do godz. 7.45. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od mięsa i przygotowania postnego posiłku, czyli Wigilii, bez alkoholu. Czytamy Pismo święte, modlimy się i dopiero składamy sobie życzenia (schemat na opłatku). Śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Sprawdźmy czy wszyscy nasi sąsiedzi lub znajomi, szczególnie starsi i samotni, będą mieli gdzie spędzić Wigilię. Pasterka o godz. 24.00 a wcześniej zapraszamy od godz. 23.20 do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: Uroczystość Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem (Nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00)  9.00, 10.30, 12.00, 18.00, Pamiętamy o zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Drugi Dzień Świąt (26.XII) Święto św. Szczepana, pierwszego męcznnika, Msze Święte jak w niedzielę. Taca na budowę kościołów w diecezji.
 4. W piątek zapraszamy na Liturgię Nieszporów godz. 19.30 w kaplicy
 5. Ostatnia szansa przygotowania na dobre przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego w Siedlcach: poniedziałek i wtorek rekolekcje w par. Męczenników Podlaskich.
 6. Kancelaria: czynna tylko wtorek środa i czwartek od 16.30 do 17.30.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od 28 grudnia. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjąć księdza lub nie pasuje mu termin, prosimy o kontakt. Gazetę”Pilegrzym” z porządkiem odwiedzin będzie można odebrać już w święta, a na Internecie pojawią się w tym tygodniu.
 8. Paczki Rodzina-rodzinie prosimy o przyniesienie najpóźniej do dzisiaj wieczór (18.XII); Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i można je przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii w dowolnym terminie do końca roku. Bóg zapłać za wielkie serce tym, którzy już przynieśli różne produkty dla potrzebujących. Przed kaplicą świece Caritas Opłatki dostępne po Mszach Świętych w niedziele, w zakrystii oraz kancelarii. Zatroszczmy się o starszych i niepełnosprawnych sąsiadów, aby im zanieść. Opłatki ze sklepu są niepoświęcone. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci
 9. Echo Katolickie a w nim: Jak powinna przebiegać wieczerza wigilijna? Dlaczego tak ważny jest gest przełamania się opłatkiem i jaką wymowę ma tzw. puste miejsce przy stole? Dlaczego św. Brat Albert nazywany jest człowiekiem Bożego Narodzenia? Jak rozumiał wezwanie do bycia dobrym jak chleb? O świętach na Ukrainie i w Rosji opowiadają pochodzący z naszej diecezji i posługujący na Wschodzie misjonarze.
 10. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Krystyna Ciepko, l. 70, z ul. Porazińskiej, pogrzeb Krystyny w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 11. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, kolejarzom niech Bóg błogosławi.