1. Dzisiaj (18.VII), XVI niedz. zw., tzw. niedziela pielgrzymkowa;
 2. We wtorek wspomnienie św. Czesława, kapłana; w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy , zakonnicy, patronki Europy; w sobotę wspomn. sw. Kingi, dziewicy. Lipiec to miesiąc poświęcony Krwi Chrystusa Pana – litanię w piątki po Mszy Świętej wieczornej.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień – zapraszamy, a po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo szkaplerzne.
 4. Za tydzień (25.VII), XVII niedz. zw., poświęcenie pojazdów mechanicznych, rowerów, hulajnóg, także elektrycznych, po każdej Mszy Świętej, z ofiarami na środki transportu dla misjonarzy – hasło: 1 grosz, za jeden szczęśliwie przejechany kilometr. Dzień modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach: jutrznia za zmarłych o godz. 8.35. Adoracja z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 21.00.
 5. Z powodu kataklizmów powodziowych polecam modlitwie ludzi nimi dotkniętych w Niemczech, Holandii i Belgii o wiarę, siły i bezpieczeństwo. Ofiary do puszek na ten cel zbierze Caritas Parafialna dnia 1 VIII.
 6. Dzisiaj reklamujemy książkę „Pedagogika” do wypożyczenia w bibliotece po Mszy Świętej o godz. 10.30 i do nabycia w zakrystii. Jak z wychowania uczynić pedagogię Bożą, jakie środki zaradcze podjąćprzy dojrzewających?
 7. Kancelaria w systemie wakacyjnym: poniedz. i środa – nieczynna, wt. Czw. Pt. sob. – 8.00-9.00.
 8. Bardzo dziękuję za organizację Wakacji z Bogiem, księżom wikariuszom i paniom katechetkom. Ponieważ dzieciom się podobało, a myślę, że i rodzicom, a dzieci miały okazję być razem, poznać pewne treści Boże oraz odpoczywać i bawić się, więc mam nadzieję, że ten skromny początek będzie miał większą kontynuację w przyszłym roku. Dziękuję, też rodzicom za zaangażowanie i współtworzenie tych wakacji z Bogiem.
 9. Bóg zapłać za ofiary przekazane indywidualnie bezpośrednio w ciągu ostatnich 2 miesięcy w kwocie 10200 zł oraz za te na tacę budowlaną
 10. Zapraszamy na II pielgrzymkę Teściów i dziadków do Parczewa, Sanktuarium MB Królowej Rodzin; konferencja „Jak się narodzić będąc starszym”, Jedźmy indywidualnie, 25 lipca początek. Godz. 10.30.
 11. Zapowiedzi: Marcin Zdunek, kawaler par. tut i Anna Chojecka panna, z par. katedralnej w Siedlcach zap. III; Robert Joński, kaw. z par. tut., i Łucja Ryńska, panna z par. Ducha Świętego w Siedlcach, zapow. II; Andrzej Cabaj, kaw i Justyna Dziadura, panna, oboje z par. tut., zapow. I; Jacek Stępień, kaw i Karolina Marchelak, panna oboje par. bł. Męczenników Podl., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy nimi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Echo Katolickie a w nim: Zachęcamy do czytania.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi. Polecam modlitwie parafian sprawę zatwierdzenia projektu naszego kościoła przez Kurię i Miasto.