1. Dzisiaj (18 lutego), I Niedziela Wielkiego Postu, puszka na potrzebujących zbierana przez Caritas. Nauki Przedmałżeńskie o godz. 17.00 na salkach
 2. W czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w zabawach. Wierni zachęcani są do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie i karmienie się Słowem Bożym oraz Eucharystią. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pozostałych. Będzie ona prowadzona (oprócz pierwszej) o godz. 17.00, przez kolejne grupy parafialne, Grafik na drzwiach zakrystii. Proszę zgłaszać się do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 16-18 marca.
 4. Krąg Biblijny i jednocześnie spotkanie lektorów i psałterzy stów w poniedziałek  po Mszy Świętej wieczorowej.
 5. W czwartek (22 II) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 6. Spotkanie redakcji Pielgrzyma w sobotę o godz. 19.00
 7. Za tydzień: II Niedziela Wielkiego Postu tzw. Ad gentes – zbiórka do puszki na rzecz misji; o godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta i spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Także 25.II odbędzie się w naszej parafii kolejne Statio Franciszek. Zapraszamy rodziców młodych dzieci i każdego, kto chciałby żyć duchowością św. Franciszka dzisiaj, zatrzymać się nad bożym Słowem, przezywać wspólnotę wiary, wprowadzać dzieci w świat wiary harmonijnie. Początek o godz. 15.00 zakończenie ok. 17.30 (Bez Mszy Świętej) na salkach.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary (przeczytamy za tydzień): bezimienna 5 tyś zł oraz firmie Bozamet za bezpłatne wytynkowanie pozostałej części plebanii. Bóg zapłać.
 9. Organizujemy wyjazd na III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej do Radzynia Podl. w dniu 24 lutego o godz. 8.30. Wyjazd z wyżywieniem – cena 30 zł.
 10. Wyjazd apostolatu Złotej Róży na nocne czuwanie do Częstochowy, dnia 3 marca, o godz. 6.15 z przystanku na rogu Grabianowskiej i Składowej Zapisy u p. Lucjana Oknińskiego albo w zakrystii.
 11. Do Szpak na Nowennę udamy się 12 marca, zachęcamy szczególnie mężczyzn, aby powierzyli się św. Józefowi dla wzmocnienia i panie, aby modliły się o silnych mężczyzn. Wyjazd ok. godz.18.00, cena 15 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Gdańska i Gietrzwałdu i sanktuariów Pomorza. Noclegi w wygodnym hotelu, opieka duchowa ks. Mariusza i zawodowych przewodników, pobyt nad morzem, Gdańsk od strony kulturowej, wiary i wieczorowej, zapraszamy: wyjazd w dniu: 19 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 powrót 22 kwietnia (niedziela) wieczorem, cena: 400 zł.
 13. Siedleckie Jerycho Modlitewne potrwa do piątku w parafii św. Teresy. Nasz czas jako parafii i Apostolatu Złotej Róży wyznaczono w godzinach 19.00 – 21.00. Zachęcamy do uczestnictwa.
 14. Biblioteka czynna w piątki od 15.30 do 17.00. Serdecznie zapraszamy aby wypożyczać, czytać i ćwiczyć swój umysł i pamięć, jedne z największych darów człowieka.
 15. Zapowiedzi przedślubne: Michał Paweł Sypniewski, kaw. Zam. w Łodzi MB Bolesnej i Dorota Kulik, panna pochodząca z ul. Żwirowej, zap I; Marek Piekarski, kaw. Zam. ul. Bajkowa, par. tut., i Katarzyna Wąsowska, panna zam. w Pniewniku, tamtejszej parafii św. Jana Chrzciciela, zap. I; Bernard Szczepan Urjasz, kaw. Zam. w Tarnowie, par. bł. Karoliny Joanna Podgórzak, panna zam. w Siedlcach, ul. Rakowieckiej, par. tut., zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oświadcza, że jego członkowie nie chodzą po mieszkaniach i nie zbierają pieniędzy. Podający się za takich i pukający do naszych drzwi są oszustami.
 17. Przy wyjściach z kaplicy nowy numer „Echa katolickiego” a w nim m.in.: Zachęcamy do czytania.

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Eugenia Daraż, l. 87, z ul. Grabianowskiej. Pogrzeb we wtorek o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek.