1. Dzisiaj (17.VII) XVI niedz zwykła, taca na cele budowlane.
 2. w środę (20.VII) bł. Czesława, kapłana; adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień; Litania do Krwi Chrystusa o godz. 17.50; Nabożeństwo szkaplerzne po Mszy o 18.00, zachęcamy do pisania intencji do modlitwy, jest wiele świadectw pomocy udzielonej za pośrednictwem MB Szkaplerznej.
 3. w piątek (22.VII) święto św. Marii Magdaleny
 4. w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy.
 5. Za tydzień (24.VII) XVII; Msza Święta z okazji dnia patrona za ks. Krzysztofa o godz. 9.00; poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej oraz zbiórka ofiar na pojazdy dla misjonarzy (1 gr. za szczęśliwie przejechany kilometr).
 6. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 7. Planujemy pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera kilka biletów wstępu. Zapisy w zakrystii. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 8. Dzisiaj niedziela kazań nt. Pieszej pielgrzymki na Jasną Górę (2-14 VIII), które głosi ks. Krzysztof, który idzie na Pielgrzymkę; spotkanie pielgrzymkowe z przewodnikiem gr. III ks. Radosławem Piotrowskim w świetlicy w Białkach dzisiaj (17.VII) o godz. 19.00, Zapisy do gr. III wieczorami 30, 31 VII i 1 VIII przy par. Ducha Świętego.
 9. Organizujemy półkolonie przy naszej parafii z elementami modlitwy, wyjazdów i rozrywki w dniach 2-5 sierpnia. Przeznaczone są dla dzieci z klas III-VIII, z rodzin w potrzebie, które nie miały okazji niegdzie wyjechać na wakacje. Informacje w zakrystii.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Stańczuk, kaw. par. tut., i Magdalena Murawska, panna z par. św. Jana Apostoła w Nurze, zapow. III; Karol Zieliński, cywilnie związ. z par. tut., i Sylwia Majewska, cywil. związ. z par. tut., zapow. III; Radosław Grelewicz, kaw. z par. Suchożebry i Karolina Krasuska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zapow. III; Albert Paweł Fila, kaw. z par. tut., i Klaudia Magdalena Jedut, panna z par. tut. zapow. III.; Jakub Mamcarz, kaw. z par. tut., ul. Rakowiecka i Kinga Kowalczyk, panna, z par. św. Antoniego w Kotuniu, zapow. II; Mateusz Malinowski, kaw. z par. św. Aleksandra w Suwałkach i Angela [Andżela] Mikołajczuk, panna z par. tut., ul. Morcinka, zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 11. W Echu katolickim: Tarcza broniąca przed złem – o szkaplerzu Świętym N.B. na początku września planujemy dodatkowy obrzęd nałożenia szkaplerza, zachęcamy dzieci z klas 4 i starszych do tego obrzędu.; Jak ubierać się idąc do kościoła, szczególnie gdy jesteśmy na wakacjach; Pielgrzymka zmieniła moje Zycie – świadectwo niepełnosprawnego Artura. Zaproszenie na III Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa. Zachęcamy do czytania.
 12. Trwa nawiedzenie obrazu MB Różańcowej w blokach ul Żwirowej. Następną będzie będzie ul Miła. Na Zielonej  i Jasnej nawiedzenie rozpocznie się od 1 IX potem os. Śmiała.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.