1. Dzisiaj 16 niedziela zwykła. Spotkanie wyjeżdżających do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym zapraszamy na spotkanie dzisiaj O GODZ. 17.00 W KAPLICY
  2. W środę wspominamy Bł. Czesława, kapłana; w piątek święto św. Marii Magdaleny; w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. Za tydzień (24.07)  o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji młodzieży, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy bierzmowanych. Rozliczenie uroczystości Bierzmowania Komitet Organizacyjny pozostawił do wglądu Rodziców  w kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu przeżywamy Diecezjalny Etap Światowych Dni Młodzieży. Od środy spotkania modlitewne u św. Stanisława o godz. 8.30, później katecheza w katedrze i praca w grupach. Osoby, które zgłosiły pragnienie udziału w tych spotkaniach oraz młodzi, którzy jeszcze chcą wziąć w nich udział są proszeni do zakrystii. Plakat z terminami wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  5. Za tydzień, w niedzielę 24 VII odbędzie się w godz. 16.00 do 20.00 Festyn Parafialny, na który zapraszamy osoby w wieku od 0 do 100 lat. Z racji festynu: A) Za tydzień NIE będzie MSZY Świętej o godz. 18.00 Proszę o zgłoszenie się osoby, która zamówiła Mszę Świętą (w tym czasie odbędzie się nabożeństwo przekazania do naszej kaplicy figury Królowej Arabii ufundowanej przez młodzież z Filipin, pracującą w Arabii Saudyjskiej.  B) Zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne radnych parafialnych duszpasterskich i wszystkich, którzy chcą pomóc w organizacji festynu w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej: 18.45  C) Sprzątanie salek nad kaplicą w środę o godz. 9.00 – zapraszam chętne panie. D) Przygotowanie namiotów, sceny w sobotę od godz. 9.00 zapraszam chętnych panów – szczególnie młodych ojców.
  6. Bóg zapłać za ofiary na budowę: 1670 zł mieszkańcy ul. Zielnej (nawiedz św. znaków); 900 zł z ul. Zielnej; po 500 zł z bezimienna i z Grabianowskiej; po 300 zł z Liliowej, Południowej i Grabianowskiej; po 200 zł Dreszera 2x, Jasnej, Morelowej, po 100 zł ze Żwirowej, Jasnej i bezimienna 2x; Bóg zapłać.
  7. Pielgrzymów wybierających się do Częstochowy w dniu 28 lipca 2016 r. na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem informuję, że wyjazd będzie o godz. 0.30; proszę o wpłacenie kwoty 50 zł i podanie PESELI, najpóźniej do wtorku. Pozostałe informacje na stronie parafialnej.
  8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna: w dni zwykłe rano od godz. 8.00 do 9.00; a pozostałe sprawy załatwiamy po Mszy świętej wieczorowej. Przypominamy, że wakacje to czas odnowy duchowej i fizycznej: także czas rekolekcji, pielgrzymki – zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 VIII z grupą III, naszą macierzystą, której przewodnikiem będzie ksiądz Proboszcz. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Polowczyk, kaw. zam. Gdańsk, ul. Szopy, par. św. Barbary w Gdańsku i Anna Pieńkosz, panna, zam. w Siedlcach, ul. Zielona, par. tut., zap. II; Kamil Nowosielski, kaw. zam. w Siedlcach, ul. H. Januszewskiej, par. tut., i Magdalena Rojek, panna z Żeliszewa Dużego, par. Żeliszew, zap. I; Kamil Skwarek, kaw. zam. w Siedlcach ul. Grabianowska, par. tut., i Katarzyna Biarda, panna zam. w Kaczorach par. Wiśniew zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  • Echo katolickie:, w którym min. o niedzielnym odpoczynku..co wolno robić a czego unikać w niedzielę? o groźnej roślinie – barszczu Sosnowskiego-jak rozpoznać i gdzie występuje; czy trzeba bać się raka? Co robić, by ten lęk nie stał się psychozą. Zachęcamy do czytania
  • Z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Tadeusz Prokurat, lat. 87, z osiedla Dreszera. Wieczny odpoczynek.