1. Dzisiaj (17.III),II niedz. Wielkiego Postu; taca budowlana; na Mszy o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii i Spowiedzi Świętej. Po Mszy spotkanie w salkach nad kaplicą. O godz18.00 na Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl 7, 8 i III Gimn. z rodzicami (szczególnie z mamami), Gorzkie Żale 17.15; seminarium wiary o godz. 19.00.
  2. W poniedziałek krąg bliblijny o 19.00
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
  4. W środę całodzienna adoracja Najświętszego. Sakramentu, po Mszy wieczorowej nabożeństwo do MB Szkaplerznej, zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz
  5. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną odbywa się w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży. Prowadzona przez kolejne grupy parafialne, Proszę zgłaszać się do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. W piątki kancelaria nieczynna.
  6. 29 marca o godz. 19.00 odbędzie się droga krzyżowa, po trasie wiodącej na os. Dreszera, Hozera, współorganizowana z Parafią Garnizonową. Zachęcamy do udziału.
 • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 5-7 kwietnia.

 

 1. Wychodząc z kaplicy można nabyć baranki wielkanocne, cena 5 zł; za zebrane w ubiegłym roku pieniądze wydano m.in. 31 tyś posiłków; ,,Zdrapka wielkopostna”, także w zakrystii
 2. Za tydzień (24.III), po Mszach Świętych puszka na ubogich i potrzebujących zbierana przez Caritas.
 3. W czasie ostatnich kilku tygodni zebraliśmy ofiary indywidualne w wysokości 9800 zł, jako ofiary przez konta internetowe, w tym ofiary za I kwartał. Bóg zapłać.
 4. Księża wikariusze zapraszają na pielgrzymkę śladami filmu u Pana Boga za piecem. Odwiedzimy miejsca, w których kręcono ten kultowy film, które zarazem są ważnymi ośrodkami kultu religijnego. Odwiedzimy Sokółkę, Tykocin, Supraśl (w tym muzeum ikon) oraz Świętą Wodę i Królowy Most. Termin: 10-12 maja, koszt 350 zł, zapisy w zakrystii.
 5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia, a nie zapłaciły wpisowego proszę o potwierdzenie wyjazdu w zakrystii.
 6. Duszpasterstwo Prawników zaprasza dzisiaj (17 marca) na godz. 17.00 na spotkanie do Bursy św. Stanisława przy ul. Bpa Świrskiego.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Majewski, kaw. z ul. Korczaka, par. tut., i Adrianna Świerzbińska, panna z par. MB Częstochowskiej w Mońkach, zap. III; Maciej Kaźmieruk, kaw. z par. Wohyń i Paulina Wasilczuk, panna z ul. Jasnej, par. tut., zap. I.
 8. Nowy nr Pielgrzyma do wzięcia z rachunkiem sumienia przed rekolekcjami oraz konkursem dla dzieci; Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim: o życiu wiarą umacniającym drugiego człowieka; pozory tolerancji przy wprowadzaniu karty LGBT; O filmach, które mogą być duchowym drogowskazem. Zachęcamy do czytania.