1. Dzisiaj (17.I) II niedz. zwykła; Dzień patronalny księdza Mariusza, Msza Święta w jego intencji o godz. 9.00. Życzymy wytrwałości w kapłaństwie Chrystusowym i zdrowia.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – gdyż zjednoczeni bylibyśmy lepszym znakiem dla świata; we wtorek wspomn. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w sobotę bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy, męczenników z Pratulina. Trwa nowenna przed ich wspomnieniem. W naszej kaplicy będzie jest odprawiana po Mszach Świętych o godz. 18.00 do piątku włącznie.
  3. W środę całodzienna Adoracja, z udzielaniem sakramentów spowiedzi, namaszczenia i Komunii Świętej od godz. 15.30 do 16.30, oraz nabożeństwo szkaplerzne przed Mszą Świętą o godz. 17.45.
  4. Za tydzień (24.I) III niedz. zwykła;
  5. Kancelaria: czynna w porządku zwykłym czyli wt-pt od godz. 16.30 do 17.30, w sobotę od godz. 8.00 do 9.00, w poniedziałek nieczynna.
  6. Jeśli ktoś zamawiał intencje Mszalne na dni 25.01 – 17.02 na godz. 7.00 i chciałby ją przenieść na godz. 18.00 zapraszamy do zakrystii bądź kancelarii. Najlepiej jak najszybciej.
  7. Za tydzień podamy informacje co do spotkania komunijnego i spotkania z panią krawcową dla tych którzy nie byli w grudniu
  8. Tegoroczna kolęda, niestety niewiele będzie miała wspólnego z tradycją, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni i będzie odbywała się w kaplicy.

A) Mieszkańców poszczególnych ulic i bloków zapraszamy na specjalną Mszę św. w ich intencji o godz. 19.00 (w soboty 9.00 i 16.00) (grafik tutaj). 10 minut przed  Mszą św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych z tych ulic lub bloków. Podczas Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla domów i rodzin oraz o ustanie epidemii. Po Mszy św. odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wody, którą będzie można zabrać do domu,  pokropić rodzinę i całe domostwo. Każda rodzina otrzyma pakiet kolędowy w którym będzie się znajdował: diecezjalny folder kolędowy, obrazek św. Rocha, list duszpasterzy, obrzęd ,,kolędy domowej” oraz modlitewnik.

B) Jeśli któraś z rodzin bardzo chce, aby kolęda odbyła się w jej domu w formie tradycyjnej, to prosimy o taką informację najpóźniej do 24.01. Przewidujemy tylko trzy sposoby zaproszenia nas do swoich domów: 

a) Wypełnienie specjalnego formularza dostępnego w kaplicy lub do pobrania tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1YIcirR4_6N7tAX8lKsGQDej9KYRNJrYM?usp=sharing oraz przyniesienie go do zakrystii, kancelarii lub wysłania na adres email: parafiajp2siedlce@gmail.com

b) Wysłanie wiadomości email na adres: parafiajp2siedlce@gmail.com z następującymi danymi: imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dokładny adres (ulica i numer domu/bloku i mieszkania), telefon kontaktowy, ewentualne uwagi. 

c) Wysłanie wiadomość sms na numer: 534 496 254 z następującymi danymi: imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dokładny adres (ulica i numer domu/bloku i mieszkania), telefon kontaktowy, ewentualne uwagi.

Z racji organizacyjnych i porządkowych inne formy nie będą brane przez nas pod uwagę. Już teraz dziękujemy za wyrozumiałość. 

  1. Katechezy chrzcielne dzisiaj 17 stycznia o godz. 16.30 (kat. 3 i 4) zapraszamy rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych. Odbywa się je raz i można to zrobić wcześniej.
  2. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586, warto wziąć książki na kwarantannę.
  3. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: O podejmowaniu służby liturgicznej przez dorosłych oraz braku pielgrzymów w Ziemi Świętej. Jak pomóc tamtejszym chrześcijanom i mieszkańcom. Zapraszamy do nabycia.

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Teresa Frank, l. 91, z ul. Południowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.