1. Dzisiaj (16.XII) Niedziela Gaudete i rozpoczęcie dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin. Taca budowlana. KSM rozprowadza sianko na stół wigilijny (do położenia pod obrusem).
  2. W poniedziałek zapraszamy na Krąg Biblijny po Mszy Świętej o godz. 19.00 (Księga Apokalipsy Cd.)
  3. W środę po Mszy wieczorowej kolejne nabożeństwo do MB Szkaplerznej.
  4. Za tydzień IV niedziela Adwentu: ukaże się świąteczny numer „Pielgrzyma” z planem tegorocznej kolędy (plan od jutra będzie na stronie internetowej parafii – prosimy o sprawdzenie i zgłoszenie ewentualnych braków).
  5. Jeśli ktoś nie brał udziału w rekolekcjach może to jeszcze uczynić po niedzieli w par. św. Teresy i Męczenników Podlaskich a przed najbliższą niedzielą w katedrze. Proszę też pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi u nas w kaplicy będzie w sobotę od godz. 17.15.
  6. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę dla dzieci i sobotę dla młodzieży. Po roratach śniadanko, zapraszamy. Prosimy o przygotowanie lampionów, ponieważ będzie konkurs w ostatnie roraty.
  7. Przez cały okres Adwentu formą wsparcia potrzebujących są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 5, 10, 15 i 20 zł.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli zorganizować rekolekcje: księżom, pracownikom kościelnym, wszystkim czytającym i śpiewającym oraz wszystkim, którzy zadbali o wiktuały i ciasta na stół rekolekcyjny. Bóg zapłać.
  9. Paczki z akcji Rodzina Rodzinie proszę przynosić do zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w akcję: „Rodzina rodzinie”, „Torba miłosierdzia”, za żywność składaną w sklepach i przekazaną do Caritasu. Również serdeczne „Bóg zapłać” składamy naszemu parafialnemu zespołowi Caritas oraz wolontariuszom.
  10. Dostępne ziarna Słowa dla małżonków, będą w każdą niedzielę Adwentu nowe – szansa dla małżonków, aby odświeżyć swoje małżeństwo
  11. Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim: Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – o Pawle, który nawrócił się w więzieniu; jak dobrze przeżyć święta? Zachęcamy do czytania.