1. Dzisiaj (16. X), 44 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża; Dzień papieski, Msza Święta pod przewodnictwem Dyrektora Wydz. Nauczania Kurii Siedleckiej, ks. dra Pawła Kindrackiego o godz. 12.00, następnie otwarcie mini-wystawy na salkach oraz złożenie kwiatów pod naszym pomnikiem św. Jana Pawła II, dla wszystkich niespodzianka od Fundacji „Odpowiedzialni za przyszłość”; puszka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Współtworzymy tzw. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod znakiem osoby i nauczania św.. Jana Pawła II – inform. Plakat: W naszej kaplicy: w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 czytanie dzieł św. Patrona; W sobotę adoracja i różaniec oparty o teksty papieskie o godz. 17.00, a po sobotniej Eucharystii zapraszamy na wykład dyr. Grzegorza Polaka, „Jan Paweł II – nauczyciel pięknego patriotyzmu”, Liczenie wiernych.
 2. W poniedziałek wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona Służby Zdrowia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom Służby zdrowia dziękujemy za wszelką pomoc i życzymy, aby mieli siły, zdrowie i moc Ducha Świętego w tych niełatwych czasach. Ks. Piotr Pielak zaprasza na Mszę świętą z racji święta Patrona 18.X o godz. 18.00 w siedleckiej katedrze – szczegóły plakat; w środę nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej wieczornej; w czwartek (20.X) św. Jana Kantego, kapłana; w sobotę (22.X) wspomn. św. Jana Pawła II, papieża; trwa nowenna przed wspomnieniem po Mszach Świętych wieczornych – zapraszamy
 3. Za tydzień (23.X) u nas uroczystość odpustowa czyli możliwość uzyskania darownia kary za grzechy po śmierci, odbędzie się o godz. 12.00; kazania będzie głosił ks. dr Marcin Bider. Proszę o przygotowanie baldachimu i procesji, Taca budowlana. O godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Śpiewnik Papieski (utwory Karola Wojtyły śpiewane) przez artystów Chóru Miasta Siedlce i Teatru „ES”
 4. Dzieci i rodziców kl. I SP zapraszam na Mszę św, o godz. 18.00 i spotkanie we wtorek (18 X)
 5. Dzieci i rodziców kl. II SP zapraszam na Mszę św, o godz. 18.00 i spotkanie w piątek (21 X).
 6. Spotkanie: „7 sekretów efektywnego ojcostwa” które ma na celu wzmacnianie prawidłowych relacji w rodzinach oraz rozwijanie umiejętności rodzicielskich, Warsztaty odbędą się w Siedlcach, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Sokołowskiej 172 w weekend  21-22 października (piątek 18.00 – 21.00, sobota 9.00 – 21.00)
 7. W sobotę 22 października o godz.15.00 w naszej kaplicy, misjonarz ks. Jarosław Mitrzak, założyciel Wspólnoty dla Powołań, poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie sprawował Mszę św w intencji członków wspólnoty z okazji zakończenia Roku Jubileuszowego – 20 lat Wspólnoty dla Powołań. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie okolicznościowe z ks. Jarosławem Mitrzakiem w sali parafialnej, na które zapraszamy członków Wspólnoty dla Powołań z naszej parafii i wszystkich chętnych.
 8. Bóg zapłać za dostarczone dla mieszkańców Kuby leki, bandaże – wciąż je zbieramy.
 9. Trwają nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy, aby zapisywać się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia i umieć bardziej być człowiekiem według jedynego wzoru Jezusa Chrystusa.
 10. Książka intencji mszalnych na 2023 r. jest dostępna tylko w kancelarii.
 11. Msza św. za mieszkańców ul. Jasnej z racji nawiedzenia obrazu w sobotę o godz. 18.00
 12. Informujemy iż parafia w Żelechowie wraz z Gminą Żelechów organizują Żelechowski Festiwal Muzyczny MUSICA ET SACRUM. W najbliższe niedziele: 16, 23 i 30 października o godzinie 19 w żelechowskiej świątyni odbywać się będą koncerty. Wśród wykonawców są wybitni organiści, sopranistka oraz trębacz. Festiwal zainauguruje koncert z racji Dnia Papieskiego – za organami zasiądzie Błażej Musiałczyk (na codzień organista archikatedry w Gdańsku Oliwie), któremu towarzyszyć będzie sopranistka Małgorzata Priebe. W ich wykonaniu usłyszeć będzie można najpiękniejsze kompozycje ku czci Matki Bożej. Wstęp na festiwal jest wolny, a więcej informacji można znaleźć na plakacie. (Zaprasza Proboszcz par. Żelechów i ks. Mariusz Rompa)

 13. Pielgrzymka jednodniowa do MB Królowej wyznawców i ks. Popiełuszki; film Medjugorie; – tablica ogłoszęń
 14. Czytać: godz.: 12.00 i 18.00 Zapowiedzi przedślubne: Rafał Polkowski kaw. par. tut., Katarzyna Kazadoj, panna par. tut., zapow. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. W Echu katolickim: Żyłem obok papieża, który był święty na co dzień, wspomn kard Dziwisza; O naszej parafii, jednej z dwóch im św. Jana Pawła II. Zachęcamy do czytania.
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.