1. Dzisiaj 29 niedziela zwykła, 38 rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II; w naszej parafii odpust z sumą odpustową o godz. 12.00 i procesją oraz Dzień Papieski – po Mszach Świętych puszka na stypendia dla zdolnej młodzieży Dzieła Nowego Tysiąclecia. O godz. 17.00 kolejna z 8 katechez przedmałżeńskich, ostania 20 listopada.
 2. W poniedziałek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, Dzień Patronalny Służby zdrowia – zapraszamy na Mszę Świętą wieczorową ; we w czwartek Jana Kantego, kapłana; w piątek Bł. Jakuba Strzemię, bpa; w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.
 3. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Nabożeństwa różańcowe  każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy wszystkie grupy o zapoznanie się z grafikiem na Internecie zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. Dla tych, którzy pracują długo, a szczególnie mężczyzn zapraszamy na modlitwę 3 części różańca (można przyjść i na 1 tylko) we wszystkie wtorki miesiąca października na godz. 19.30. W tym tygodniu modlimy się podczas nabożeństwa różańcowego także nowenną do św. Jana Pawła II.
 4. Zapraszam serdecznie na, koncert poezji śpiewanej Marcina Stycznia (Poemat o Bogu Ukrytym – Karola Wojtyły), w dniu 20 X o godz. 19.00 w naszej kaplicy. Po koncercie przewidziana jest kremówka podlasko-mazowieckaa dla wszystkich oraz koszyk na dla artystów. Wstęp wolny. Panie proszę o upieczenie ciasta dla słuchaczy koncertu.
 5. W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie po ŚDM, na które złożą się: Eucharystia o godz. 18.00, świadectwo z ŚDM, konferencja i uwielbienie. Serdecznie zapraszamy i obowiązkowo kandydatów do bierzmowania.
 6. W sobotę we wspomnienie naszego Patrona, zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ZS nr 2 przygotowany pod kierunkiem katechetów po Mszy Świętej wieczorowej. Po programie ucałowanie relikwii naszego Patrona.
 7. Za tydzień gościć będziemy przedstawiciela WSD diecezji siedleckiej, wesprzyjmy dzieło powołań modlitwą oraz ofiarą na tacę, będą także rozprowadzane kalendarze; O godz. 16.00 spotkanie z bierzmowanymi; O godz. 17.00 kolejna z 8 katechez przedmałżeńskich, ostania 20 listopada.
 8. Bóg zapłać za ofiary na budowę wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii jak i spoza.
 9. Znaki Święte wędrujące po rodzinach naszej parafii przeszły z ul. Łukowskiej na ulicę Morcinka, drugi zestaw wędruje po osiedlu Rakowiecka – proszę o przyjęcie MB Fatimskiej i św. Jana Pawła II, wspólną modlitwę rodzinną, wpis do księgo pamiątkowej każdą nawiedzaną rodzinę, uczestniczenie w tygodniu we Mszy Świętej a także pojednanie sąsiedzkie, jeśli jest potrzebne. Kolejnoć ulic już do końca odwiedzin zamieszczę na stronie w tym tygodniu.
 10. Duszpasterstwo Prawników zaprasza dzisiaj na kolejne spotkanie w domu Księzy przy ul. Kościuszki. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
 11. W przedsionku kościoła wyłożone są karty do wypisywania zmarłych na wypominki. Kartki wyraźnie wypisane prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Emil Adam Ambroziak, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Morelowa i Edyta Wioletta Bryk, panna zam. w Stoku Lackim, ul. Bukietowa, par. Pruszyn, zap. trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej. Kandydatów do małżeństwa ogarniajmy naszą modlitwą.
 13. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: w czym tkwi piękno różańca? czy znamy okoliczności w jakich polscy oficerowie i żołnierze trafiali do niewoli radzieckiej w Katyniu? dlaczego tak późno wykrywamy osteoporozę i jakie są jej przyczyny. Zapraszamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Stanisław Cieniuch, l. 81 i śp. Dariusz Dudziński l. 40 obydwaj z osiedla Dreszera. Pogrzeb śp. Dariusza w poniedziałek o godz. 12.30.