1. Dzisiaj (16.IX): 24 niedziela zwykła: Taca na Funkcjonowanie WSD Diecezji Siedleckiej, modlimy się z delegatami WSD i polecamy ks. Jacka i kleryka nieustannej pamięci modlitewnej. Możemy nabyć także kalendarze WSD dla wsparcia. Dzisiaj o godz. 16.45 rozpoczną się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, a nauki chrzcielne o godz. 17.00 na salkach.
  2. W poniedziałek wspomn. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa (warto przeczytać jego wspomnienia) oraz św. Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski w roku 450 lat od jego śmierci, w czwartek św. męczenników koreańskich, w piątek (21.IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, dzień patronalny pomagającego u nas ks. Mateusza Czubaka. Msza Święta w jego intencji o godz. 18.00; w sobotę (22.IX) święto poświęcenia kościoła katedralnego i wspomn. bł. Bernardyna Maria Jabłońska, zakonnica
  3. W środę cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz po Mszy Świętej wieczorowej Nabożeństwo Szkaplerzne do Matki Bożej, przypadające akurat we wspomnienie NMP z La Salette. Zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz Święty.
  4. Za tydzień (23.IX): 25 niedziela zwykła, wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomnik przelane na konto: z woj. Pomorskiego 100 zł, 500 zł z ul. Zielonej, Żwirowej, Rakowieckiej, 1000 zł z ul Ganiewskiego, po 200 zł z ul. Dreszera, Hozera, Łukowskiej, po 100 zł z ul. Jasnej, Grabianowskiej, Składowej i Zielnej.
  6. Zachęcamy młodych i ze średnim stażem małżonków do zapoznania się i włączenia w spotkania Domowego Kościoła dla wymiany doświadczeń, pogłębienia wiary i wiedzy o Bogu, znalezienia doskonałej odpowiedzi jako rodzina w tych czasach. Funkcjonują już dwa Kręgi, informacje u ks. Przemysława.
  7. 21 i 22 września odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych w supermarketach. Zachęcamy młodzież-wolontariuszy do pomocy. Spotkanie przed zbiórką z pracownikami naszej Caritas w czwartek (20.IX) o godz. 17.00
  8. I KLO im. Św. Rodziny w Siedlcach będące kontynuatorem tradycji Podlaskiego Liceum Biskupiego Świętej Rodziny obchodzi w tym Roku 95 rocznicę powstania i 20 roczn. Reaktywacji. Z tej racji Ks. Dyrektor Jacek Świątek zaprasza wszystkich absolwentów do udziału w III Zjeździe, który odbędzie się 29 września. Wszelkie informacje na stronie internetowej Liceum. Patronat nad imprezą objął Prezydent RP.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Monika Bujalska, panna z par. tut., i Karol Przesmycki, kawaler z par. Bożego Ciała, zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  10. Pielgrzymka Apostolatu Złotej Róży dnia 22 września do Kodnia. Zapisy w zakrystii. Cena 35 zł. Wyjazd z parkingu o godz. 9.00.
  11. Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy. W nim:. Zachęcamy do czytania.