1. Dzisiaj (15 października) 28 niedziela zwykła, gościmy przedstawicieli WSD – którzy zaznajomią nas z problematyką powołań, będą się o nie modlić i zbiorą ofiary na tacę na funkcjonowanie Seminarium. O godz. 17.00 zapraszamy na program papieski zespołu Radość z Radomyśli – nabożeństwo różańcowe i nowenna po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dzieci odwiedzą bibliotekę dzisiaj (15 X) po Mszy Świętej o godz. 10.30 bo ludzie którzy chcą być inteligentni, czytają książki.

2. W poniedziałek (16.X) przeżywamy 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II, jednocześnie wspomn. św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek (17 X) św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; w środę (18.X) święto św. Łukasza, Ewangelisty, dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia; w piątek (20.X) św. Jana Kantego, kapłana; w sobotę (21.X) bł. Jakuba Strzemię, kapłana.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorową nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty w ich intencji a po Mszy Świętej i nowennie do JP II występ artystów spod Brześcia, którzy przybliżą nam w poezji śpiewanej postać naszego patrona dedykowany nauczycielom.

4. W sobotę 21 X zapraszamy na spotkanie Stacja Franciszek – gdzie możemy bardziej żyć duchowością Biedaczyny z Asyżu. W programie: godz. 16.00 Katecheza, Krąg Biblijny i Nieszpory.

5. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszej parafii, Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Leszek Dąbrowski, ekonom naszej Diecezji; proszę o przygotowanie procesji, a szczególnie dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców do różańca. Próba w piątek o godz. 17.00. Proszę by być w stanie łaski uświęcającej na przyjęcie odpustu.

6. Zbiórka młodzieży chętnej pomóc w zbiórce żywności w czwartek o godz. 17.00;

7. Będą przeprowadzone prace ziemne i wewnętrzne przy budynku kaplicy i plebanii. Zapraszam chętnych mężczyzn ze szpadlami i łopatami oraz grabiami w czwartek na godz. 9.00.

8. Można już pobrać przy wyjściu kartki wspominkowe do modlitwy za naszych zmarłych. Koniecznie proszę je wypełnić z dokładnym adresem (z numerem domu i mieszkania) oraz wspólnie z dziećmi i młodzieżą, aby i za nas kiedyś wypełniły.

9. Trwa nowenna przez przycz. św. Jana Pawła II każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy biorą udział w modlitwie różańcowej zarówno w kaplicy jak też organizując ją w domach. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15 każdego dnia, (oprócz wyszczególnionych).

11. Msze Święte w intencji uczestników pielgrzymki do Komańczy oraz w intencji Ojczyzny od uczestników Różańca do granic dnia 18 X o godz. 18.00.

12. Dziękuję naszej Odnowie w Duchu Świętym za zorganizowanie wczorajszego spotkania i koncertu dla młodzieży.

13. „W środę 18 października br. o 12.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się kolejny już pogrzeb dzieci utraconych. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Piotr Sawczuk. Po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, ciała dzieci przedwcześnie zmarłych w wyniku poronienia, zostaną pochowane w grobie na cmentarzu janowskim w Siedlcach. Zapraszamy do modlitwy i solidarności z rodzicami doświadczonymi stratą, aby doznali ukojenia w bólu. Nasze uczestnictwo w tym pogrzebie niech będzie wyrazem wrażliwości i troski o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. 

14.  Panie bibliotekarki ogłaszają konkurs stacjonarny na prace rysunkowe dla dzieci pod hasłem: „Jan Paweł II nasz patron w życiu mojej parafii” w dniu 28 X (sobota) o godz. 12.00 Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki – wypożyczenie nie spotykanej gdzie indziej literatury religijnej czy ciekawych artykułów oraz na pogawędkę przy herbatce – wtorek i piątek 15.30 – 18.00.

15. Nowy nr Echa Katolickiego a w nim:; Zachęcamy do czytania.

14.  Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Jerzy Olszewski, l. 82 z ul. Żwirowej i śp. Teresa Olizarczyk, z ul. Południowej, pogrzeb śp. Teresy w poniedziałek o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.