1. Dzisiaj (15.VIII), uroczystość Wniebowzięcia NMP, Dzień rocznicy Cudu nad Wisłą i Patronalny Wojska Polskiego – modlitwie polecamy naszych żołnierzy, szczególnie 18 Dywizję z jej dowództwem. Porządek Mszy św. niedzielny, Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej, taca budowlana, z ostatniej zebraliśmy 5166 zł, na konto przez ponad 2 mce wpłynęło 11940 zł. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek wspomn. św. Stefana Węgierskiego i św. Rocha; we wtorek św. Jacka, kapłana; w piątek (20.VIII) św. Bernarda, opata i dra Kościoła; w sobotę św. Piusa X, papieża
 3. Adoracja w środę przez cały dzień, a po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo szkaplerzne – zapraszamy.
 4. Za tydzień (22.VIII).
 5. Kancelaria w systemie wakacyjnym: poniedz. – nieczynna, wt. Czw. sob. – 8.00-9.00.; śro. – 16.00-17.00.
 6. Zakończyła się 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Dziękujemy ks. Przemysławowi za towarzyszenie pielgrzymom i wszystkim pielgrzymom duchowym.
 7. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 8. Serdecznie zapraszamy Siostry i Braci różańcowych na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej, dnia 28 sierpnia o godz. 8.15, cena 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zapowiedzi: Mateusz Bierkat, kaw. z par. tut., i Sylwia Górska, panna z par. Wodynie, zapow. III; Marcin Rafał Talacha, kaw. z ul. Kopciuszka, par. tut., i Kornelia Godziewska, panna ze Stoku Lackiego, par. Miłosierdzia Bożego, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy nimi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 10. Echo Katolickie a w nim: wspomnienie o św. Maksymilianie: „Patrz na ziemię, a nie na nas”, wołali esesmani; nieznane fakty z życia kard Wyszyńskiego. Zachęcamy do czytania.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł Pana śp. Grzegorz Lebuda, l. 32 z ul. Południowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.