1. Dzisiaj (15.VII): 15 niedziela zwykła, niedziela pielgrzymkowa,

2. Możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego i oddania się pod opiekę Maryi będzie miała miejsce w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Kto nie będzie mógł być w poniedziałek, zapraszamy do zakrystii dzisiaj po Mszach świętych. Szkaplerze płócienne będzie można nabyć w zakrystii.

3. W poniedziałek wspomn. NMP z Góry Karmel, w piątek wspomn. bł. Czesława, kapłana.

3a) We wtorek kancelaria czynna tylko do 8.15. Przepraszamy za utrudnienia

4. Za tydzień (22.VII): 16 niedz. zwykła, Spotkanie pielgrzymkowe Grupy Trzeciej, Pielgrzymki na Jasną Górę, w parafii Ducha Świętego, po Mszy Świętej o godz. 16.00. także 22/07 w Niedzielę modlimy się za Policjantów z racji ich święta. Będą obecni przedstawiciele grupy Niniwa i rozprowadzą książkę-relację z ich ostatniej wyprawy, a dochód przeznaczony na kolejną.

5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską grupy Trójeczki, z którą będzie pielgrzymował Ks. Przemysław, odbędą się w parafii Ducha Świętego w dniach od 30 VII do 1 VIII w godzinach 17.00-19.30. Wtedy można także zdać bagaż. Zapisać się będzie można także u nas w dniach 29 do 31 VII po Mszach Świętych lub w kancelarii.

6. Trwa Rowerowa Pielgrzymka do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II, z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Polecajmy młodzież, dorosłych i Ks. Bogumiła Bożej Opatrzności.

7. Do 3.09 kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości i po Mszach Świętych w zakrystii. W nagłych przypadkach prosimy o telefon.

8. Prosimy aby zgłaszały się do zakrystii osoby, które podjęły abstynencję dożywotnio do zakrystii.

9. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Kowalczyk, kaw. z par. św. Ludwika we Włodawie i Paulina Szumilas panna z par tut., zapow. III; Paweł Marczuk, kaw. i Martyna Młynarczyk, panna, obydwoje zam w par. tutejszej, zap. II; Jakub Kozieł, kawaler i Aleksandra Wilczyńska, panna, oboje zam. w par. tut., zapow. I; Mariusz Nasiłowski, kawaler, par. tut., i Wioletta Wierzbicka, panna zam w Radomiu par św. Stefana, zap. I; Robert Chada, kaw. z par. Stara Miłosna i Magdalena Bednarczyk, panna z par. tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

11.  Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oferuje bezpłatną pomoc pielęgniarki i rehabilitanta w domu osób chorujących na otępienie, Alzheimera i Parkinsona. Spotkanie informacyjne w Urzędzie Wojewódzkim (ul. Piłsudskiego 38) 19 lipca 2018 r. o godz. 12.30.

12. Echo Katolickie a w nim: dobra spowiedź czyli jaka? O łaskach spływających na czcicieli szkaplerza;.   Zachęcamy do czytania.

13. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp.: o. Józefa Chlebka OMI (l.75), pierwszego proboszcza Parafii św. Teresy, z której głównie powstaliśmy. Wieczny odpoczynek….


Badania USG (tarczycy, nerek, płuc, stawów, ) z opisem, trudniej wykonalne będzie można zrobić na korzystnych warunkach w przychodni lekarskiej „Promyk” w dniu 24.07 od godz. 14.00 (+ Doppler szyi i  kończyn) więcej informacji na tablicy ogłoszeń.