1. Dziś, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego, taca na organizację ŚDM w Krakowie, o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  2. W poniedziałek przeżywamy rozpoczynamy okres zwykły to święto NMP Matki Kościoła; w środę wspomn. Bł. Stanisława Papczyńskiego (kanonizacja 5 czerwca br.), kapłana, założyciela księży marianów; w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, na najbliższy czwartek przenosimy także comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, obchodząc o dzień wcześniejsze urodziny Papieża, proszę o przynoszenie próśb i podziękowań; jubileusz 200-lecia Oblatów odbędzie się w sobotę w św. Teresie o godz. 14.00
  3. Zapraszam na próbę sypania kwiatków wszystkie dotychczas sypiące i chętne w środę na godz. 17.30 do kaplicy.
  4. Za tydzień niedziela Trójcy Świętej, zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej; Zbiórka do puszek na Caritas; W niedzielę 22 V o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  5. Bóg zapłać za prace przy trawnikach osobom, które przychodziły do pracy ręcznych. Zapraszam na poniedziałek od 9.00: 5 panów z ul. Grabianowskiej (rękawice, szpadle) oraz 5 pań z ul. Południowej i 5 pań z ul. Żwirowej (rękawice, grabie, graczki). Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego.
  6. W tym tygodniu trwały prace w części administracyjnej i na wikariatach. Bóg zapłać za ofiary na budowę : 950 + of na 2 Msze święte mieszkańcy ul. Ganiewskiego; 500 zł z Toczysk; 450 zł bezimienna; 400 zł z ul. Dreszera; po 200 zł z ul. Grabianowskiej, Dreszera, Rakowieckiej,  Południowej; po100 zł z ul.  Grabianowskiej, Rakowieckiej, Południowej, Śmiałej, Zielnej, 50 zł z ul. Hozera; Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać za organizację poświęcenia pól i zabezpieczenie procesji poświęcenia pól. Modliliśmy się w intencjach nie tylko pracujących na roli czy w sadzie ale także rzemieślników.
  8. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy, szczególnie dzieci w dni zwykłe po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00 czyli ok. 18.30 a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej będzie litania tylko w niedziele o godz.19.00.
  9. Zaproszenie do Pratulina na I Diec. Pilgrz. Kobiet (pismo).
  10. Zapowiedzi przedślubne: Bernard Gorzała, kaw. zam. w Czepielinie, par. Człomyje i Magda Hawryluk, wdowa, zam. w Siedlcach ul. Hozera, par. tut., zap. III; Michał Igański, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Piaskowa, par. katedralnej i Katarzyna Biernacka, panna zam. w Siedlcach ul. Smocza, par. tut., zap. III; Karol Orzyłowski, kaw. Zam. w Radzikowie, par. Radzików i Karolina Paciorek, panna, zam. w Siedlcach, ul. Jasnej, par. tut., zap. III; Tomasz Wasilczuk, kaw. ul. Jasnej, par. tut i Joanna Kruk, panna z Czerniejewa, par. Skórzec, zap. II; Paweł Pułym, kaw. zam. ul. Południowa, par. tut., i Katarzyna Wójcik, panna zam. w Siedlcach, ul. Młynarska, par. św. Stanisława, zap. I; Damian Zabłocki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Hozera i Wioletta Wakuła, panna z Siedlec, ul. Składowej oboje par. tut., zap. I; Patryk Kargol, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Starowiejska, par. św. Stanisława i Anna Bobryk, panna z Grabianowa, ul. Cytrynowej, par. tut., zap. I, Michał Wojciechowski, kaw. zamw Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., i Magdalena Góral, panna zam. w Siedlcach, ul. Poznańska, par. Męczenników Podlaskich, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.