1. Dzisiaj, (15.03), III niedz. Wielkiego Postu, W związku z epidemią przedstawiam następujące postanowienia
 2. Godziny Mszy Świętych w niedzielę w naszej parafii pozostają bez zmian, tzn. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, a sobotnia wieczorowa Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana jako niedzielna Msza Święta, niemniej z wielkim bólem serca ale zgodnie z wytycznymi Kościoła upraszamy aby najbliższe niedziele pozostać w domu i uczestniczyć w Mszach Świętych przez transmisję. Na każdej Mszy Świętej będzie mogło być tylko 50 osób, które zajmą miejsca w pewnej odległości od siebie w kaplicy. Ks. Biskup nie podjąłby takiej decyzji, gdyby sytuacja nie była poważna. Choć to Chrystus jest Panem wszystkiego, my musimy uczynić co w naszej mocy aby się nie zarazić oraz nie zarazić innych. Prosimy o przekazanie informacji starszym, którzy nie czytają internetu. Dzisiaj (15 III) nie zbieramy tacy na znak solidarności z cierpiącą społecznością.
 3. Odwołane są także wspólne celebracje Nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych. (można korzystać indywidualnie w ciągu dnia)
 4. Transmisje Mszy Świętych Internet i zawieszone na tablicy ogłoszeń •Katolickiego Radia Podlasie transmituje w dni powszednie o godz. 6.00, w niedziele o godz. 10.00. •Będziemy mogli wysłuchać transmisji Mszy Świętej o godz. 12.00 z naszej kaplicy na profilu FB: https://www.facebook.com/janpaweliisiedlce/ Proszę młodszych aby ustawili tę transmisję nie korzystającym z FB.
 5. W dni zwykłe Msze Święte o 7.00 i 18.00 a sobotnia wieczorowa Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana jako niedzielna Msza Święta, w ten sposób wypełnia ona obowiązek Mszy Świętej niedzielnej .
 6. Będą włączone głośniki zewnętrzne abyśmy mogli uczestniczyć w Eucharystii także na zewnątrz kaplicy w ten sposób przestrzegamy przepisu o zgromadzeniach do 50 osób.
 7. Kaplica będzie otwarta cały dzień tzn. od 6.30 do 19.00 (włącznie z Mszami Świętymi) oprócz sobót. Będzie się w nim odbywała Adoracja Najświętszego Sakramentu (W soboty kaplica będzie czynna od godz. 11.00 do 19.00), (korzystamy z własnych książeczek do nabożeństwa). Godziny spowiedzi 6.45-7.00, 15.00-16.00 (od poniedziałku 16.03) ; 17.30-18.00.  oraz dla pracujących po wieczorowej Mszy Świętej do godz. 19.00. Możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszami będzie o godz. 15.00 i 16.00. Zachęcamy do wielkopostnego nawrócenia do Boga Trójjedynego i oczyszczenia sumień.
 8. Na dzień dzisiejszy odwołujemy rekolekcje wielkopostne jako spotkania w kościele, ale w tych samych dniach (27-29.03.2020) będą wyznaczone godziny na Sakrament Pokuty, jako spowiedź wielkanocną. Postaramy się aby treści rekolekcyjne dotarły do naszych wiernych za pośrednictwem Internetu.
 9. Prosimy jednak, aby korzystać ze spowiedzi wcześniej, już od najbliższego poniedziałku (16.03) – w godzinach jak wyżej
 10. Wszystkie spotkania grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) zostają zawieszone do odwołania,
 11. Dzieci i młodzież niepełnoletnią prosimy o pozostanie w domach, jednak nie jest to czas wolny ale czas: gdy sami mamy zadbać o treści religijne, katechezę domową, filmy religijne, rozmowy w rodzinie oraz wspólną modlitwę w obliczu zagrożenia naszego zdrowia i życia. Ten wielki Post przeżyjmy na wieczorowych lub popołudniowych modlitwach, przy zapalonej gromnicy, na różańcu, rozważając drogi krzyżowe, a w niedzielę słuchając Mszę Świętą w radio lub telewizji, zachowując się jak byśmy byli w kościele- wstając, klękając, śpiewając.
 12. Osoby starsze prosimy o rozwagę i zalecamy udział we Mszy św. za pośrednictwem radia czy telewizji.- nie całujemy stuły po spowiedzi, – osoby chore prosimy o pozostanie w domach,
 13. – znak pokoju w czasie Eucharystii przekazujemy przez skinienie głową,
 14. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda prosi wszystkich Diecezjan o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. poprzez pomoc w zakupach. Prosi również o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych i wszystkich pozostałych służbach
 15. Możliwa jest posługa sakramentalna (w tym Namaszczenie chorych ) w domach po wcześniejszym umówieniu Tel. 798 368 503
 16. Kancelaria nieczynna w piątki przez cały Wielki Post, pozostałe dni czynna.
 17. Baranki Wielkanocne z czekolady na cele charytatywne Caritas w cenie 5 zł przy wyjściu
 18. Całą naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny oddajemy w opiekę Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II oraz św. Rocha, patrona od zarazy.