1. Dzisiaj (15 I ) przeżywamy 2 niedzielę zwykłą, taca na budowę kościoła a o  godz. 16.00 kolejna katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w sobotę św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę. Trwajmy w śpiewaniu kolęd do 2 lutego.
 3. W tym tygodniu zakończy się wizyta kolędowa. Bóg zapłać rodzinom, które nas przyjęły za życzliwość. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac i już na przyszły kościół. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (przy wyjściu) oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza mogą zaprosić nas w innym dogodnym terminie w tym tygodniu poczynając od piątku.
 4. Za tydzień (22 I ) po Mszy Świętej o godz. 10.30 koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii a dorosłych zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru 1 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00
 5. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachowując własną tożsamość i szacunek dla innych wierzących w Chrystusa, dążmy do dzielenia się doświadczeniem wiary, modlitwy, współpracy na polu charytatywnym. (na innej zasadzie traktujemy wierzących tylko w Boga a nie w Chrystusa – np. wyznawców religii mojżeszowej czy muzułmanów).
 6. Dziękuję tym rodzinom, które przyjęły MB i św. Jana Pawła II. Msza Święta za mieszkańców ul. Jordana z racji Nawiedzenia odprawiona będzie dnia 25 I o godz. 18.00
 7. Zapraszamy w ciągu dnia na adorację Pana Jezusa w tabernakulum. Wejście do kaplicy od jednostki.
 8. Trwa nowenna przez wstawiennictwo Bł. Męczenników Podlaskich. Zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce na nowennę odprawianą w Sanktuarium w Pratulinie. Wyjazd dn. 21 stycznia o godz. 16.30, powrót ok. godz. 22.00 w programie modlitwa nowenny, Msza Święta, poczęstunek, cena ok. 30 zł.
 9. Pielgrzymka do Medjugorie, 13-20 lutego (na miejscu jest dosyć ciepło) , 400 zł + 100 Euro, Informacje tablica ogłoszeń. (Kamil Perka tel. 502131553)
 10. Zapowiedzi przedślubne: Damian Godlewski, kaw. i Natalia Czmoch, panna oboje zamieszkali w Siedlcach, na os. Dreszera, par. tut. zap. II; Jarosław Bobryk, kaw. zam. Grabianów, ul. Kokosowa i Karolina Ługowska, panna, zam. os. Dreszera, oboje par. tut. zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 11. Na stronie: 17 stycznia o godz. 19.00 w ramach Filmowych Rekolekcji NoveKino Siedlce zaprasza na pokaz filmu „Józef i Maryja”.
 12. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”  W nim m.in. po brewiarz sięga coraz więcej osób świeckich. W czym tkwi istota tej modlitwy; Czym jest błogosławieństwo? Jak je rozumieć? co na ten temat mówi Biblia? jak ustrzec dzieci przed zgubnym wpływem telewizji i Internetu?  
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Witold Wereda, l. 55 z ul. Składowej. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.