1. Dzisiaj (14 XI), (XXXIII niedz. zw.) kazania katechizmowe; taca budowlana. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na koncert patriotyczny Zespołu Seniorynki (czas ok. 20 min.)
 2. Spotkanie grupy wsparcia dla chorych, u których wykryto nowotwór, w niedzielę 14 XI Mszy Święta o godz. 16.00 w kaplicy.
 3. W poniedziałek (15.XI) Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek (16.XI) Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,  nabożeństwo szkaplerzne   zostaje przełożone na środę (24.XI) po Mszy Świętej o godz. 18.00, wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w czwartek (11.XI) bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w sobotę święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej;
 4. Za tydzień (21 XI), taca na Caritas Diecezjalną a Po Mszach Świętych zaś puszka na Kościoły prześladowane. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 rozpocznie się nawiedzenie rodzin przez obraz MB Różańcowej na ul. Stokrotki.
 5. Nasza Caritas Parafialna przekazała produkty żywnościowe na sumę pond 5 tyś zł., które zdobyła, wojsku oraz na rzecz uchodźców przebywających na terenie Polski.
 6. Trwa 33 dniowe zawierzenie św. Józefowi w naszej parafii. (od 5 XI). Najbliższe spotkanie 16 XI po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Radę Duszpasterską (tzw. Radnych z poszczególnych ulic) zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 8. Przypominamy, że przez listopad w ilości 8 razy można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. Warunki zwykłe: stan łaski uświęcającej oraz modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego. W naszej parafii jest odprawianych 22 Msze Święte za zmarłych polecanych w wypominkach, zaś w niedzielę przed każdą Mszą Świętą czytane są wypominki.
 9. Kancelaria: nieczynna poniedziałek,
 10. Dyżur prawniczy w tym miesiącu jest odwołany.
 11. Książka intencji mszalnych na 2022 r. jest dostępna w zakrystii.
 12. Echo Katolickie a w nim: Zachęcamy do czytania.
 13. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Zdzisław Chromiński, z ul. Hozera; śp. Maria Łopaciuk z os. Dreszera, pogrzeb w poniedziałek godz. 9.30; śp. Mieczysław Dziedzic z ul. Grabianowskiej pogrzeb w poniedziałek godz. 13.00; śp. Barbara Dukielska os. Dreszera pogrzeb wtorek godz. 9.00; śp. Piotr Harasim ul. Hozera, pogrzeb sobota godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 14. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.