1. Dzisiaj (14.X): 28 niedziela zwykła: przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Mszę Świętą o godz. 12.00 będzie sprawował dziekan siedlecki ks. Kan. Grzegorz Suchodolski, a po wszystkich Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć do puszek Fundację III Tysiąclecia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Są obecni ojcowie Oblaci z kalendarzami misyjnymi. Dzisiaj o godz. 16.45 ostatnie nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych katechezy 9 i10.
 2. W poniedziałek (15.X) wspomn. św. Teresa od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtortek 16 X – św. Jadwigi Śląskiej; 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża; w środę 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; w czwartek 18 X – św. Łukasza, Ewangelisty, o godz. 18:00 w Katedrze, Eucharystia pod przewodnictwem bpa Kazimierza z okazji Święta służby zdrowia – obejmijmy ich wdzięczną modlitwą; w piątek 19 X – bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika; w sobotę 20 X – św. Jana Kantego, kapłana.
 3. Trwa nowenna przez przyczynę św. Jana Pawła II odmawiana wraz z różańcem.
 4. 15 października w katedrze siedleckiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Rodziców Dzieci, które zmarły przed przyjściem na świat. Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy odbędzie się o godz. 12.00.  Po Mszy Świętej do Grobu Dzieci Utraconych na cmentarzu przy ul. Janowskiej złożone zostaną trumienki z doczesnymi szczątkami Dzieci, których Rodzice zdecydowali się na taką formę pogrzebu. Pod kościół katedralny będzie podstawiony autobus.
 5. W środę cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczorem po Mszy Świętej nabożeństwo szkaplerzne, zapraszamy.
 6. Za tydzień (21.X): odpust parafialny św. Jana Pawła II, sumie odpustowej o godz. 12.oo będzie przewodniczył ks. Gen. Sławomir Żarski, obecnie proboszcz w Dębem Wielkiem. Następnie procesja – prosimy o jej zorganizowanie oraz uczestnictwo dziewczynek sypiących kwiatki i  chłopców niosących różaniec. Różaniec w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7.00. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych 21 i 28 października o godz. 17.00 na salkach. Za tydzień taca budowlana.
 7. Tydzień Papieski: oddzielne ogłoszenie na tablicy ogłoszeń, m. In. Dzisiaj i za tydzień otwarte muzeum w SP nr 11, zamknięcie turnieju szachowego dzisiaj o godz. 14.00 w SP nr 5; we wtorek 16 X Koncert Zespołu Laudans o godz. 18.45 dobrowolna cegiełka na artystów z Białorusi; 21.X o godz. 17.00 Śpiewnik Papieski widowisko słowno-muzyczne w naszej kaplicy.
 8. W dniach od 3 do 28 października br. odbędzie się w Rzymie Synod Biskupów poświęcony młodzieży: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Mając na uwadze troskę o młodzież, bardzo proszę wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich a zwłaszcza ludzi młodych, by podjąć modlitwę za Synod w swoich wspólnotach. Zachęcam grupy młodzieżowe działające przy parafiach do przygotowania spotkań modlitewnych i formacyjnych w oparciu o tematykę Synodu. – wzywa Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda
 9. Październik to miesiąc modlitwy Różańcowej, zapraszamy na nią każdego dnia o godz. 17.15. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia. Można pobrać modlitwę do świętego Michała Archanioła”, o którą prosi nas Ojciec Święty Franciszek w intencji Kościoła.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę i na pomnik. Poświęcenie planujemy w wizytację biskupią 18 listopada.
 11. Karty wypominkowe przy drzwiach wyjściowych. Prosimy o dokładny adres i wcześniejsze składanie abyśmy mogli wpisać je w komputer, gdyż są czytane np. po kolędzie.
 12. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław Wakuła, l. 75. z ul. Jasnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 13. Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy: Zachęcamy do czytania.