1. Dzisiaj (14.VIII) XX niedz. zw., taca budowlana; ks. prob głosi w Stoczku Łukowskim i zbiera ofiary na budowę.
 2. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP, obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej porządek niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30; 12.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej. zbiórka na potrzebujących i wypoczynek dzieci i młodzieży z uboższych rodzin zbierana przez Caritas Parafialną. Z racji zmiany dowództwa polecajmy 18 Dywizję Zmechanizowaną Bożej opiece. W środę św. Jacka, kapłana; Nowenna do MB Szkaplerznej po Mszy wieczornej; w sobotę św. Bernarda, opata i dra Kościoła.
 3. Za tydzień (21.VIII) XXI niedz. zw., będziemy gościć w naszej parafii zespół śpiewaczy z Ukrainy z Tarnopola, który zaprasza nas na mini-koncert po Mszach Świętych i zbiorą ofiary do puszek na dom dziecka w tym mieście, gdzie przebywają dzieci z całej Ukrainy.
 4. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera bilety wstępu. Zapisy w zakrystii. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę wspólnoty Żywego Różańca i chętnych do Leśnej Podlaskiej dnia 27 sierpnia 2022r. Konferencję na temat „Rozwój duchowy a różaniec”. wygłosi ks Teodor Sawielewicz z diecezji wrocławskiej, twórca portalu „Teobańkologia”. Wyjazd o godz. 8.00 – powrót przed 17.00. Cena 45 zł.
 7. Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy udali się do Częstochowy i modlili się z nas, wszystkim pielgrzymom duchowym, i ich bliskim, którzy wspierali ich i umożliwili pielgrzymowanie. Dzisiaj ostatni Apel Pielgrzymkowy o godz. 20.15, zapraszamy.
 8. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 9. W ostatnich latach w Polsce doszło do setek profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń kapliczek, figur, przydrożnych krzyży oraz murów świątyń, a także zakłóceń mszy świętych. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, aby dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem. Zachęcamy do składania podpisów pod projektem, które będą zbierane na zewnątrz kaplicy. Niezbędne będzie podanie numeru PESEL.
 10. W Echu katolickim: Zachęcamy do czytania.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Hapunowicz, kaw. z par. tut., ul. Lawendowa i Malwina Skwierczyńska, panna, z par. Suchożebry, zapow. II; Łukasz Jóźwiak, kaw. z ul. Gąski Balbinki par. tutejszej i Anna Dziewulska, panna z Dąbrówki Stany, par. Skórzec zapow. II. Adrian Chybowski, kaw. i Anna Jastrzębska, panna, oboje z ul. Morelowej par. tut., zapow. II; Krzysztof Arkadiusz Włodarczyk, kaw. z Warszawy, par. Św. Szczepana i Iwona Wiktoria Niedziółka, panna z ul. Kokosowej par. tut., zapow. I Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.