1. Dzisiaj: (14.V) VI niedz. Wielkanocy; taca budowlana. Gościmy o. Waldemara Pawelca, pallotyna z Kijowa, który wygłosi kazania oraz zbierze do puszek ofiarę na funkcjonowanie tamtejszej wspólnoty.
  1. we wtorek święto. Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O godzinie 17.20 Różaniec w intencji Ojczyzny, litania do św. Andrzeja, Akt Zawierzenia Ojczyzny i suplikacje.
 2. Za tydzień (21.V): Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; Rocznica I Komunii świętej o godz. 12.00. Próba liturgiczna dla dzieci rocznicowych w czwartek 18 V o godz. 19.
 3. Trwają nabożeństwa majowe, które będą odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości. Upraszam rodziców, aby śpiewali lub odmawiali z dziećmi litanię w domu oraz przy kapliczkach. W niedziele odbywają się one przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 4. Od czwartku do soboty trwają Dni modlitw o urodzaje. Poświęcenie Pól w piątek 19 maja po Mszy Świętej o 18.00 i nabożeństwie Majowym.
 5. Komitet budowy kościoła zapraszam na spotkanie w czwartek 18 V na godz. 19.00.
 6. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 4 VI. (Nikt nie jest z tego zwolniony).
 7. Proszę aby w niedziele 21 V i 28 V na Mszę o godz. 12.00 przybyli tylko zainteresowani sakramentami (Rocznica Komunii i Bierzmowanie). Stałych uczestników Mszy o 12,00 proszę o wybranie innych godzin.
 8. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie, zgłoszenia w zakrystii. Rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Adam Bieluk, kaw., zam. ul. Ganiewskiego 40, par. tut., i Kamila Joanna Osińska panna, zam. w Siedlcch ul. Sienkiewicza, par. św. Stanisława, zapow. III. Krystian Tomasz Gójski, kaw, zam. ul. Śmiała, par. tut., i Kinga Więsak, pann zam. ul. Lotników, par. Bożego Ciała w Siedlcach zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 10. Na tablicy ogłoszeń: A) 16 maja o godz. 19:00 NoveKino Siedlce w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza Państwa do obejrzenia filmu „MATUSIA”.
 11. W Echu Katolickim: O konieczności spowiedzi dzieci; Zachęcamy do czytania.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.