1. Dzisiaj (13.XII) III niedz Adwentu tzw. Gaudete; niedziela modlitwy za dobrodziejów i ofiarodawców; taca budowlana. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje w Zbuczynie a ks. Przemysław w kościele garnizonowym.
 2. W poniedziałek krąg biblijny po Mszy Świętej wieczornej i wspomn. św. Jana od Krzyża; Nabożeństwo szkaplerzne we środę po Mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, którzy noszą szkaplerz; środa, piątek i sobota to tzw. Suche Dni czyli dni modlitw i postu o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Za tydzień (20.XII) IV niedz Adwent; po Mszach Świętych puszka na ubogich zbierana przez Caritas Parafialną.
 4. Rozpoczął się rok św. Józefa, więcej informacji za tydzień.
 5. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o sprawny przebieg rekolekcji: księżóm wikariuszom, naszej obsłudze kościelnej oraz dbającym o stół plebanijny i tym, którzy ofiarowali ciasta, Bóg zapłać.
 6. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Jednak prosimy o przygotowanie lampionów, zamieszczanie ich na FB, dzieci czeka niespodzianka.
 7. Już połowa Adwentu. maksi-rekolekcji dla Dzieci na profilu parafialnym FB codziennie: ciekawostki i zadania oraz link dla rodziców do rozważania Słowa Bożego.
 8. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, .
 9. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, a od godz. 15.30 do 16.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej i odbycia spowiedzi oraz przyjęcia Sakramentu namaszczenia (dokładnie o godz. 15.30 i 16.15).
 10. Jeśli ktoś chciałby oddać z własnej posesji świerk jako choinkę do kaplicy proszę o zgłoszenie chęci najpóźniej do środy włącznie.
 11. Nawiedzenie Obrazu MB Różańcowej na ul. Ganiewskiego, potrwa minimum do 16 grudnia. Następną ulicą byłaby Grabianowska. Nawiedzenie na niej rozpoczęłoby się od 27 grudnia, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Przypominam, że nie są przy tej okazji zbierane żadne ofiary na budowę, czasem tylko mieszkańcy proszą o Mszę Świętą. Msze Święte z racji nawiedzenia za mieszkańców Hozera 4 dn. 13 XII godz. 18.00, za mieszkańców Hozera 2 dn. 27 XII g. 18.00.
 12. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 13. Bóg zapłać za ofiary za ostatni miesiąc wpłynęło 11600 zł z ofiar indywidualnych, listopadowa taca budowlana wyniosła 3229 zł. Bóg zapłać.
 14. Uwaga dzieci kl. III SP. W przyszłą sobotę pani krawcowa będzie zbierała miarę z dzieci do I Komunii św. Prosimy, aby rodzice, którzy chcą szyć alby dla swoich dzieci do wtorku zapisali się na udostępniona listę.
 15. Paczki Rodzina-rodzinie prosimy o przyniesienie najpóźniej do czwartku; Dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii. Bóg zapłać za wielkie serce tym, którzy już przynieśli różne produkty dla potrzebujących. Na zewnątrz są rozprowadzane świece na stół wigilijny w cenie 7, 13, i 20 zł. Opłatki dostępne po Mszach Świętych w niedziele, w zakrystii oraz kancelarii. Zatroszczmy się o starszych i niepełnosprawnych sąsiadów, aby im zanieść.
 16. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”: możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc z koszyka znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie.
 17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, ciekawe artykuły, lektura duchowa.